dedicatia forumistului

amintiri din auzite
Scrie răspuns
irina

Re: dedicatia forumistului

Mesaj de irina » 15 Sep 2010, 16:15

VH2 - Nu-mi mai pasa

Cod: Selectaţi tot

De vrei sa stii cum pot trai fara de tine
De vrei sa stii ce rost mai are viata mea
Pot sa-ti raspund ca [b]ma descurc destul de bine[/b]
Si am uitat tot ce ieri nu puteam uita. :???: 

Te-ai ratacit in lumea visurilor mele
Te-am cautat acolo unde nu erai
Ti-am povestit cate in luna si in stele :wink: 
Te-am inteles cu mult mai mult decat doreai. 8) 

:
Si poate ar fi fost mai bine sa te iert
Si poate ar fi fost mai bine sa te cert
Dar nu-mi mai pasa
Nu-mi mai pasa de tine
Nu-mi mai pasa,nu
Nu-mi mai pasa de noi.....

Nu mai traiesc o noapte plina de himere
Nu ma mai mint ca as conta in viata ta
M-am saturat de gustul lacrimilor mele
Si n-am gasit [b]barbatul[/b] ce ma cauta.

:..

Dar nu-mi maï pasa

irina

Mesaj de irina » 02 Dec 2010, 17:33

ete stateam la TV faceam search profesional mdeh se cauta ceva ce eu incerc sa invat ..pana la urma mi-o iesi si in real . Si dadui peste asta: http://www.youtube.com/watch?v=JqJy-JBGfuU ma gandii sa ti-o dedic tie, Dimitris.

sihamen

Mesaj de sihamen » 03 Dec 2010, 08:46

irina scrie:ete stateam la TV faceam search profesional mdeh se cauta ceva ce eu incerc sa invat ..pana la urma mi-o iesi si in real . Si dadui peste asta: http://www.youtube.com/watch?v=JqJy-JBGfuU ma gandii sa ti-o dedic tie, Dimitris.
Merci Irina.
E chiar foarte adevarat, daca dai cuiva bani, te face si de dusman, nu numai ca uita repede, dar vrea si moartea ta, sau asteapta sa mori ca sa nu-ti mai dea bani inapoi.
De parca eu bani asteia i-am furat, de parca nu am muncit eu 44 de ani si 8 luni, in viata asta a mea. 10 in Laminorul din elefsina si 24 pe taxiu. Pai daca nu au muncit nici o data la viata lor si au trait toata viata ca niste paraziti pe seama altora, nu stiu cum se strange banut cu banut, pentru batranete.
Cand am zis si eu , sa zic Domane ajuta si am iesit la pensie, m-am trezit ca nu am ce sa mananc si am ajuns un cersetor printre rudele mele. Pai ii iert eu pe jigodiile astea? Ce zici tu? Pana nu-i vad morti, n-o sa ma las. Vreau sa-i distrug, asa cum m-au distrus si ei pe mine. Ba chiar si mai mult. Ca asa merita secaturile astea scarboase.

irina

Mesaj de irina » 04 Dec 2010, 13:30

dimitris, iti faci sange rau daca te gandesti prea mult si vin sarbatorile, ma gandesc ca poate io dat ganduri bune si o incepe sa plateasca macar 100-200 euro/luna. E foarte trist ce se intampla, insa tu si te gandesti prea des. Uite eu ma tin ocupata si incerc sa uit ca de iertat nici nu poate fi vorba. Si sa stii ca asta nu ma impiedica sa fac un bine in continuare insa nu ma mai arunc cum faceam inainte. Pot da sfaturi, numere de telefon, trimiteri catre locuri de munca etc etc. La ananghie mai ajut. Da criza asta parca a inrait si pe aia bunii. Eu incerc sa raman aceeasi, insa prea des ma las coplesita de lehamite, inainte mai reactionam, mai trageam o injuratura...acuma parca as face risipa de energie pt. ceva/cineva care oricum nu merita....asa ca am ajuns atat de toleranta ca parca trece prin mine toata rautatea din jurul meu. De multe ori m-am trezit atentionata de aia care ma cunosteau si inainte ... "tu ai fost atenta, Irina" "la ce?" "pii aia tocmai ti-o facut o remarca rautacioasa" "sa si-o pastreze, nici nu vreau sa stiu ce-o zis". Mare noroc in realitatea asta, ca nu raman ecourile si nici dovezile vorbelor aruncate aiurea.

Incearca si tu, niciodata nu e prea tarziu.Oricum greseala mare e la tine. Invatatura de minte sa-ti fie. Futerea de bine e ca futerea de mama. Eu ma ejectez imediat cand aud pe unul ca are probleme financiare. Stiu ca nu e bine nici asa, dar mor de mai am incredere in mine. Pt atunci cand eu n-am...nici mie nu-mi mai spun ca n-am.

Eu in pragul sarbatorilor ma rog sincer sa le mearga bine dusmanilor si alora care mi-au purtat de grija si sa le de-a preocupari noi si multumesc pt. zillele cand nu mai sunt in focusul lor. Ma rog sa le dea drumuri noi, altele decat sa se intersecteze cu ale mele si sa-i futa grija de ei insisi si mai putin de mine si de familia mea. \

Ca in fiecare an din ultimii 5 ani se intampla cate ceva in familia mea si m-a intrebat sora mea:
"cum dracu poti sa ramai atat de rece si sa nu te enervezi? inseamna ca nu-ti pasa."
Eu nu ma gandesc la acel ceva rau ce se intampla. Ma tin ocupata. Doar n-am innebunit sa-mi fac rau cu mana mea dupa toate ce se intampla in jurul meu.

sihamen

Mesaj de sihamen » 04 Dec 2010, 16:37

irina scrie:dimitris, iti faci sange rau daca te gandesti prea mult si vin sarbatorile, ma gandesc ca poate io dat ganduri bune si o incepe sa plateasca macar 100-200 euro/luna. E foarte trist ce se intampla, insa tu si te gandesti prea des. Uite eu ma tin ocupata si incerc sa uit ca de iertat nici nu poate fi vorba. Si sa stii ca asta nu ma impiedica sa fac un bine in continuare insa nu ma mai arunc cum faceam inainte. Pot da sfaturi, numere de telefon, trimiteri catre locuri de munca etc etc. La ananghie mai ajut. Da criza asta parca a inrait si pe aia bunii. Eu incerc sa raman aceeasi, insa prea des ma las coplesita de lehamite, inainte mai reactionam, mai trageam o injuratura...acuma parca as face risipa de energie pt. ceva/cineva care oricum nu merita....asa ca am ajuns atat de toleranta ca parca trece prin mine toata rautatea din jurul meu. De multe ori m-am trezit atentionata de aia care ma cunosteau si inainte ... "tu ai fost atenta, Irina" "la ce?" "pii aia tocmai ti-o facut o remarca rautacioasa" "sa si-o pastreze, nici nu vreau sa stiu ce-o zis". Mare noroc in realitatea asta, ca nu raman ecourile si nici dovezile vorbelor aruncate aiurea.

Incearca si tu, niciodata nu e prea tarziu.Oricum greseala mare e la tine. Invatatura de minte sa-ti fie. Futerea de bine e ca futerea de mama. Eu ma ejectez imediat cand aud pe unul ca are probleme financiare. Stiu ca nu e bine nici asa, dar mor de mai am incredere in mine. Pt atunci cand eu n-am...nici mie nu-mi mai spun ca n-am.

Eu in pragul sarbatorilor ma rog sincer sa le mearga bine dusmanilor si alora care mi-au purtat de grija si sa le de-a preocupari noi si multumesc pt. zillele cand nu mai sunt in focusul lor. Ma rog sa le dea drumuri noi, altele decat sa se intersecteze cu ale mele si sa-i futa grija de ei insisi si mai putin de mine si de familia mea. \

Ca in fiecare an din ultimii 5 ani se intampla cate ceva in familia mea si m-a intrebat sora mea:
"cum dracu poti sa ramai atat de rece si sa nu te enervezi? inseamna ca nu-ti pasa."
Eu nu ma gandesc la acel ceva rau ce se intampla. Ma tin ocupata. Doar n-am innebunit sa-mi fac rau cu mana mea dupa toate ce se intampla in jurul meu.

Irina, mesajul tau a fost receptat cu suscces.
Numai ca tu nu ai înțeles nimic pana acum din ce am scris.

Epoca in care ma rugam pentru dușmani mei sa terminat, acum numai mai rog nici pentru prieteni, dar nici pentru mine.

Noi aici in Grecia avem un cuvînt : υπόληψη, care se traduce = reputație. Si trăim o viața întreaga pentru a ne clădi un nume si o reputație.
Pentru unul ca mine, care a trăit 64 de ani si a îndrăznit un căcănar sa-mi calce in picioare reputația mea si a întregii mele familii, numai am nimic de pierdut.
Alea Jacta Est, hotărîrea a fost luata, sentința a fost stabilita, rămîne numai sa fie executata.

irina

Mesaj de irina » 05 Dec 2010, 16:43

in primul rand ca nu pricep chestia cu reputatia, nici acum si niciodata n-am inteles-o. PT. MINE ultima chestie de care as duce grija lumea asta in care traiesc este reputatia mea pt. ca lumea asta uneori e mai intunecata decat noaptea. Iar cei care ma cunosc cu adevarat, n-ar avea nevoie de aceasta reputatie, le-ar fi deajuns ce stiu ei ca sunt, cum fac si de ce. Iar aia care pot fi intorsi sau se indoiesc de ceea ce le-am zis cand vine un alt Iuda din anturajul meu cu intentii ascunse...inseamna ca nici n-a meritat ceea ce i-am oferit eu pana atunci si mai bine ca a ales asta. Pt mine e mai importanta imaginea din sinea mea, pt. mine sunt importanti aia pt care am contat un pic mai mult decat un kkat si mai putin o reputatie care poate fi oricand facuta harcea parcea de orice neica nimeni genul escrocului tau. Eu imi vad de faptele mele ...duc grija lor...daca eu am constiinta impacata poate sa vina 500 de neica nimeni rau intentionati, eu imi vad de drumul meu.

Cum spuneam, gunoiul ala nu merita sa-i dai atata atentie. Nici puscarie nu merita ma. I-ar oferi aia cazare gratis is crapelnita idem. Plus ca n-ar mai avea nici o responsabila. Halal vacanta. Eu cand iti spun ca e mai bine sa-i urezi multe drumuri departe de tine, nu ma crezi. Tu cred nu realizezi ca in lumea asta de kkat n-or sa-ti dea dreptate pt. ca in general e plina de aceeasi escroci imputiti, mizerii ordinare ale unei societati putrede si infecte. Viata si Dumnezeul tau fac mai multa dreptate tie decat tribunalul sau vreo arma. Daca i-ai lua zilele l-ai scapa de o gramada de hopuri pe care altfel le-ar avea. Si ador cand viata ii urca cat mai sus ca sa aiba de unde sa cada cand va decide ca e ziua dreptatii. Si fii sigur ca vei afla si o vei savura. Asa n-ai mainele manjite si nici o asociere. Doamne cati disperati am vazut eu cazand asa.

Petru Cel Tare

Mesaj de Petru Cel Tare » 05 Dec 2010, 18:08

irina scrie:in primul rand ca nu pricep chestia cu reputatia, nici acum si niciodata n-am inteles-o. PT. MINE ultima chestie de care as duce grija lumea asta in care traiesc este reputatia mea pt. ca lumea asta uneori e mai intunecata decat noaptea. Iar cei care ma cunosc cu adevarat, n-ar avea nevoie de aceasta reputatie, le-ar fi deajuns ce stiu ei ca sunt, cum fac si de ce. Iar aia care pot fi intorsi sau se indoiesc de ceea ce le-am zis cand vine un alt Iuda din anturajul meu cu intentii ascunse...inseamna ca nici n-a meritat ceea ce i-am oferit eu pana atunci si mai bine ca a ales asta. Pt mine e mai importanta imaginea din sinea mea, pt. mine sunt importanti aia pt care am contat un pic mai mult decat un kkat si mai putin o reputatie care poate fi oricand facuta harcea parcea de orice neica nimeni genul escrocului tau. Eu imi vad de faptele mele ...duc grija lor...daca eu am constiinta impacata poate sa vina 500 de neica nimeni rau intentionati, eu imi vad de drumul meu.

Cum spuneam, gunoiul ala nu merita sa-i dai atata atentie. Nici puscarie nu merita ma. I-ar oferi aia cazare gratis is crapelnita idem. Plus ca n-ar mai avea nici o responsabila. Halal vacanta. Eu cand iti spun ca e mai bine sa-i urezi multe drumuri departe de tine, nu ma crezi. Tu cred nu realizezi ca in lumea asta de kkat n-or sa-ti dea dreptate pt. ca in general e plina de aceeasi escroci imputiti, mizerii ordinare ale unei societati putrede si infecte. Viata si Dumnezeul tau fac mai multa dreptate tie decat tribunalul sau vreo arma. Daca i-ai lua zilele l-ai scapa de o gramada de hopuri pe care altfel le-ar avea. Si ador cand viata ii urca cat mai sus ca sa aiba de unde sa cada cand va decide ca e ziua dreptatii. Si fii sigur ca vei afla si o vei savura. Asa n-ai mainele manjite si nici o asociere. Doamne cati disperati am vazut eu cazand asa.

Draga mea Irina, ești o ființa înțeleapta drăgălașa si suava, te-am admirat încă de la început. Mi-e teama însa ca nu vei fi înțeleasa. De regula dacă cineva rostește un indemn sănătos, puțini se găsesc sa-l aprecieze. Iar dacă altcineva il îndeamnă la lucruri rele, se vor găsi adepți sa-l împingă de la spate într-a colo.

E intradevar dureros ce se petrece pe forumul asta si nu pot sa-mi dau seama de ce nu se poate găsi o soluție de ameliorarea situației.
Voi care sunteți mai vechi pe aici, nu cunosc ce atitudine ați luat ca sa nu se ajungă la asemena situație, extrem de critica si periculoasa.

Cu cat trece timpul cu atît se manifesta o tendința mai apriga de răzbunare cu acțiuni violente de ambele parți.
Rămîn înmărmurit ca simplu spectator in fata unui eveniment tragic, ce poate avea loc chiar acum de Sfinte sărbători, cînd lumea întreaga se pregătește sa întîmpine Noul An, cu urări de prosperitate, bucurie si fericire.
Numai pun la socoteala ca totodată se apropie si ziua dragostei si a bucuriei pentru ca se naște pe pămînt un fiu de Dumnezeu. Cel ce vine sa aducă pacea si dragostea intre oameni prin iertarea păcatelor a lumii întregi.

Dumnezeu si Maica Domnului sa ne lumineze sa facem tot ce plăcut si bun, in fata Lui Dumnezeu.

Eu atîta am avut de spus si va rog lasti miștourile la adresa mea. OK?
Temerel moro saves.

sihamen

Mesaj de sihamen » 05 Dec 2010, 18:25

Petru Cel Tare scrie:
irina scrie:in primul rand ca nu pricep chestia cu reputatia, nici acum si niciodata n-am inteles-o. PT. MINE ultima chestie de care as duce grija lumea asta in care traiesc este reputatia mea pt. ca lumea asta uneori e mai intunecata decat noaptea. Iar cei care ma cunosc cu adevarat, n-ar avea nevoie de aceasta reputatie, le-ar fi deajuns ce stiu ei ca sunt, cum fac si de ce. Iar aia care pot fi intorsi sau se indoiesc de ceea ce le-am zis cand vine un alt Iuda din anturajul meu cu intentii ascunse...inseamna ca nici n-a meritat ceea ce i-am oferit eu pana atunci si mai bine ca a ales asta. Pt mine e mai importanta imaginea din sinea mea, pt. mine sunt importanti aia pt care am contat un pic mai mult decat un kkat si mai putin o reputatie care poate fi oricand facuta harcea parcea de orice neica nimeni genul escrocului tau. Eu imi vad de faptele mele ...duc grija lor...daca eu am constiinta impacata poate sa vina 500 de neica nimeni rau intentionati, eu imi vad de drumul meu.

Draga mea Irina, ești o ființa înțeleapta drăgălașa si suava, te-am admirat încă de la început. Mi-e teama însa ca nu vei fi înțeleasa. De regula dacă cineva rostește un indemn sănătos, puțini se găsesc sa-l aprecieze. Iar dacă altcineva il îndeamnă la lucruri rele, se vor găsi adepți sa-l împingă de la spate într-a colo.

E intradevar dureros ce se petrece pe forumul asta si nu pot sa-mi dau seama de ce nu se poate găsi o soluție de ameliorarea situației.
Voi care sunteți mai vechi pe aici, nu cunosc ce atitudine ați luat ca sa nu se ajungă la asemena situație, extrem de critica si periculoasa.

Cu cat trece timpul cu atît se manifesta o tendința mai apriga de răzbunare cu acțiuni violente de ambele parți.
Rămîn înmărmurit ca simplu spectator in fata unui eveniment tragic, ce poate avea loc chiar acum de Sfinte sărbători, cînd lumea întreaga se pregătește sa întîmpine Noul An, cu urări de prosperitate, bucurie si fericire.
Numai pun la socoteala ca totodată se apropie si ziua dragostei si a bucuriei pentru ca se naște pe pămînt un fiu de Dumnezeu. Cel ce vine sa aducă pacea si dragostea intre oameni prin iertarea păcatelor a lumii întregi.

Dumnezeu si Maica Domnului sa ne lumineze sa facem tot ce plăcut si bun, in fata Lui Dumnezeu.

Eu atîta am avut de spus si va rog lasti miștourile la adresa mea. OK?
Vezi ca am dreptate, ca iți bagi nasul in căcatul altuia. Si pe deasupra ești si curvă cu doua fețe.

Petru Cel Tare

Mesaj de Petru Cel Tare » 05 Dec 2010, 18:28

sihamen scrie:Vezi ca am dreptate, ca iți bagi nasul in căcatul altuia. Si pe deasupra ești si curvă cu doua fețe.
Pai are dreptate Emil, ma cac in măslinele tale.
Tara de căcat ce sunteți.
Temerel moro saves.

irina

Mesaj de irina » 05 Dec 2010, 20:12

trubadur

Mesaj de trubadur » 06 Dec 2010, 00:22

Petru Cel Tare scrie:
sihamen scrie:Vezi ca am dreptate, ca iți bagi nasul in căcatul altuia. Si pe deasupra ești si curvă cu doua fețe.
Pai are dreptate Emil, ma cac in măslinele tale.
Tara de căcat ce sunteți.

trubadur

Mesaj de trubadur » 26 Dec 2010, 06:52

Scrie răspuns