Teoria drumului

She

Teoria drumului

Mesaj de She » 21 Iun 2007, 13:28

Teoria drumului consta in- te asezi pe drum ..si drumul te poarta pana la destinatie.....

am verificat aceasta teorie de multe ori.....

chiar azi i-am recomandat teoria colegului de apartament- m-a sunat disperat de ca Chisinau Cris (cam la max20 km de Ungaria) ca nu sunt microbuze care sa mearga spre Ungaria.....si avea interviu la ora 10....eram nervoasa pe el ca nu se descurca ..si trebuia cumva sa-l incurajez ( inainte cu o seara am vorbit cam 1 ora cu el la telefon.....pe unde sa treaca granitza din simplul motiv ca in Arad a pierdut trenul.......adica el statea pe banca si citea o carte..si trenul a plecat de la linia 3 in loc de linia4.....adica statea si citea calm si nu mira ca nu apare trenul? el si-a luat o carte si cand m-am dus eu sa-l nasc pe fiul nostru.....auzi, sa-ti iei o carte la maternitate..asteptand ca in urlete si gemete si dureri sa se nasca fiul tau...)si i-am explicat teoria drumului.....si a mers...la ora 9 era in Hotelul unde era interviul...si se pare ca reusit....marti merge la Budapesta....

Mikydutza

Mesaj de Mikydutza » 21 Iun 2007, 13:30

dezvolta
Mikydutza

She

Mesaj de She » 21 Iun 2007, 13:58

Teoria drumului- poate spune madam Andra cum ne-a ajutat pe noi teoria..cand trebuia sa mergem din Fagaras la Sambata ( la poalele Muntilor Fagaras) si nu aveam cu ce sa mergem...

sunt foarte multe persoane pe care le-am cunoscut cu aceasta teorie a mea....si de fapt despre ele am vrut eu sa zic....de cei cu care m-am intalnit pe drum...si cca o ora am povestit..despre noi si vietile noastre...

raluca

Mesaj de raluca » 21 Iun 2007, 15:12

Sa scrii mult She, scrie toata ziua, scrie incontinuu, orice, despre orice si oricin ca esti haioasa si am nevoie de scrierile tale :lol: Tu si cand ai draci esti totala :lol:

aurora

Mesaj de aurora » 21 Iun 2007, 16:33

She draga, imi place tare mult mie cum te descurci tu in orice ocazie.
Esti " femeia totala "!

spin

Mesaj de spin » 22 Iun 2007, 01:25

adica drumul ii ca o scara rulanta?
io vad teoria asta nitel altfel, in sensul ca, predandu-te-n felul asta drumului, faci pasi pe loc, calci apa, supravietuiesti si reusesti s-ai o conditie fizica mijto, da' nu mai mult ...
deci nu scara rulanta ci banda rulanta, de-aia de la salile de fitnes.

She

Mesaj de She » 25 Iun 2007, 15:48

in vremurile mele de glorie (adica anul trecut)umblam zilnic cu alta masina....de ocazie desigur....am umblat cu TIR-uri care duceau lemne..in zona mea sunt multe paduri....am auzit multe povesti despre comerciantii de lemne....de ex unuia i s-a confiscat TIR-ul plin cu lemne..si nici macar nu s-a dus dupa el.....ca sa nu fie dibuit de Politie- asa zicea soferul....
ca am fost si cu Zsolt, iubitul Nicoletei Luciu parca v-am zis....ioi ce necaz a patit mamica..pana in Ciuc eram indragostita lulea de el....un barbat foarte interesant..si foarte curajos..mergea cu 120km/h pe o ceata de nu vedeai de 3 m....deja vedeam titlurile din ziare - "accident cu victime...renumitul Zsolt Csergo si o duamna necunscuta( adica moi)"

Ceea ce-mi placea la umblatul asta erau oamenii pe care-i intalneam...fiecare cu povestea lui....si stand cam 1 ora inchisi in masina...purtam fel de fel de discutii..un fel de psihoterapie....

singura mea problema este ca nu-mi place sa fac cu mana la masini....dar masinile le iau in general din benzinaria in care lucrez...si daca-i musai ies in drum..de fapt pe zona verde a benzinariei si iau o figura sfioasa...

Adevarul este ca am plecat la orice ora....uneori si pe la 21-22, cand am terminat munca-intr-o vineri am plecat cu un tanar regizor de videoclipuri, care venise la Cheile Bicazului sa caute o locatie pentru filmari si care cunostea foarte bine geografia tarii....cunostea toate trecatorile dupa denumirea lor ..si care muncea enorm, il sunase sotia sau prietena si nici macar duminica nu se puteau intalni....ca avea de mers in nu stiu ce zona la filmari...

intr-o dimineata am pierdut trenul...am mers cu taxiul pana la Ciceu( acolo sta trenul cam 15 minute)..dar nu am apucat sa urc ca am pierdut si de acolo trenul...era gheata si nu am obiceiul sa ma agatz nici de barbati care pleaca, nici de trenuri care pleaca.....si am ramas pe jos...era cam 6.30....iarna, era inca intuneric....
nu aveam ce sa fac...m-am dus la drum....faceam cu mana la masini..dar nici macar nu vedeam cui fac cu mana....
A oprit o Dacie cu 3 domni...nu mergeau chiar pana in Gheorgheni ci pana inainte cu 2 sate.....domniii lucrau la o mina..si faceau naveta mai de departe decat o faceam eu....si am plecat cu domnii.....
Ei au oprit la Izvorul Muresului sa bea cafeaua( asa aveau obiceiul) si eu ca o lady mi-am baut cafeaua intr-o bodega la Izvorul Muresului la ora 7 dimineata cu 3 barbati maghiari necunoscuti....in sfarsit am ajuns la Voslobeni (Vaslab pe maghiara- se citeste Voshlab) la capatul satului, am schimbat cateva amabilitati cu domnii si am ajuns iar pe drum.....rasarea soarele....tocmai primisem bonus de la cardul de credit un aparat foto digital ( de ce se cheama camera digitala n-am sa inteleg niciodata) si m-am apucat sa fac poze calma...si imediat a aparut o duba care m-a dus pana la benzinarie....

Emil
badaranu duplicitar

Mesaj de Emil » 25 Iun 2007, 15:54

Frumos. :applause:
Misto zona aia acolo, imi aduc aminte ce peisaje frumoase cu toate ca n-am mai fost pe acolo de cel putin 25 de ani.

raluca

Mesaj de raluca » 25 Iun 2007, 16:00

Ce viata interesanta ai tu She, poti sa scrii o carte, pai la mine drumul la job este mereu acelasi si acelasi, nicio variatiune timp de 10 minute :lol:

Tulai da' esti cam sisi la cap ca te-ai urcat cu 3 domni in masina aia, poate ajungeai prin vreo pestera nu la cafenea :lol:

Emil
badaranu duplicitar

Mesaj de Emil » 25 Iun 2007, 16:20

poate ajungeai prin vreo pestera nu la cafenea

Nuuu...ca cica au si ei hoteluri misto in regiunea aia. Vremea pesterilor s-a dus. :grin:

She

Mesaj de She » 25 Iun 2007, 16:29

raluca scrie:
Tulai da' esti cam sisi la cap ca te-ai urcat cu 3 domni in masina aia, poate ajungeai prin vreo pestera nu la cafenea :lol:

1. oamenii mergeau la munca.
2. nu subestima femeile maghiare care cica fac cel mai mult sex din Europa(sotiile si iubitele celor3, daca mai punem la socoteala si amantele..erau epuizati bietii de ei, si fugeau de sex ...)
3. daca ma regula seful ca am intarziat la munca era mai bine? in viata trebuie a-ti asumi unele riscuri..... :lol:

Barbu

Mesaj de Barbu » 25 Iun 2007, 16:39

She scrie: nu subestima femeile maghiare care cica fac cel mai mult sex din Europa ...

exista vreo statistica oficiala sau e din gura ardeleanului invidios ?

She

Mesaj de She » 26 Iun 2007, 13:56

& scrie:exista vreo statistica oficiala

e oficiala...circula din gura-n gura.... :lol: dar e si locala... ca ce sa faca bietele femei toamna si iarna...cand de la ora 19 nu mai este nimeni pe strazi?
n-ai auzit bancul cu UDMR? ( ude mereu)

cel mai fain era cand umblam pe drum cu Lori- Lori cu prajiturile......distribuie prajituri de casa adevarate..Dobos, ceva cu lamaie...unele care in maghiara se cheama jerbo.....bune prajituri.....si Lori arata traznet..ca un fotomodel..inalt, bine facut, par negru, fatza alba, buze subtiri si bine facute.....

aurora

Mesaj de aurora » 26 Iun 2007, 14:16

She scrie:
& scrie:exista vreo statistica oficiala

e oficiala...circula din gura-n gura.... :lol: dar e si locala... ca ce sa faca bietele femei toamna si iarna...cand de la ora 19 nu mai este nimeni pe strazi?
n-ai auzit bancul cu UDMR? ( ude mereu)

cel mai fain era cand umblam pe drum cu Lori- Lori cu prajiturile......distribuie prajituri de casa adevarate..Dobos, ceva cu lamaie...unele care in maghiara se cheama jerbo.....bune prajituri.....si Lori arata traznet..ca un fotomodel..inalt, bine facut, par negru, fatza alba, buze subtiri si bine facute.....

Maaaa fimeie... ti s-or aprins calcaiele de la caldura asta? ia cu apa plata cu lamaie, ca-ti trece :twisted:

Apropos de Dobos... imi zice nepoata ca este unu la Iasi, care si-o inscris "Dobos" ca marca inregistrata, si acuma nu mai face nimika, numa' umbla prin tara in spioneala, si incaseaza de la aia care vand prajituri sub numele de "Dobos" :-x

Emanuel

Re: Teoria drumului

Mesaj de Emanuel » 27 Iun 2007, 09:55

She scrie:Teoria drumului consta in- te asezi pe drum ..si drumul te poarta pana la destinatie.....
am verificat aceasta teorie de multe ori.....

NI PAGADI SHE :axe:

M-a pus dracu sa iti VERIFIC experimental teoria drumului :evil:

M-am pus in drum si-am asteptat:

1. Era sa fiu calcat de 3 masini
2. Mi-am luat injuraturi Fara numar (de mama in special) plus recomandari unde sa ma duc!
3. Un shofer m-a alergat cu levierul!
PS! Probabil la cazul 3 te referi, ca ala e singurul care m-a dus undeva ! SI REPEDEEEEEEEEEEEE :razz:

Emil
badaranu duplicitar

Mesaj de Emil » 27 Iun 2007, 11:57

Incearca data viitoare cu minijup si tzitze. :lol:

ionel

Mesaj de ionel » 27 Iun 2007, 14:02

Cred ca si la 40° la umbra tot singurel-singurutz te poarta pina la destinatie.
Este un el de pica-para malaiata..

Ce n-am inteles eu la teoria asta, insa, este urmatorul paragraf:

pe unde sa treaca granitza din simplul motiv ca in Arad a pierdut trenul.......adica el statea pe banca si citea o carte..si trenul a plecat de la linia 3 in loc de linia4.....adica statea si citea calm si nu mira ca nu apare trenul? el si-a luat o carte si cand m-am dus eu sa-l nasc pe fiul nostru.....auzi, sa-ti iei o carte la maternitate..asteptand ca in urlete si gemete si dureri sa se nasca fiul tau...)

Cred ca nu conteaza cine si unde naste, caci drumul ii duce la destinatie. Lucru bun la 9 luni, eh? :)

Lau

Mesaj de Lau » 27 Iun 2007, 15:59

kwan scrie:
Cred ca nu conteaza cine si unde naste, caci drumul ii duce la destinatie. Lucru bun la 9 luni, eh? :)

Frumoasa cugetare, "Strada" e doar o gaura parlita, in cazul asta ...un inceput de sens unic!

Lau

ionel

Mesaj de ionel » 27 Iun 2007, 23:29

Laule, hai bre ca "parlita" este doar de la o anumita virsta-ncolo...galbena si veÂştedĂŁ.
da cu sensu' unic ai dreptate; chiar daca mai dai si-n marsarier tot sens unic are.

She

Mesaj de She » 30 Iun 2007, 05:28

joi m-am pregatit sa lucrez pana tarziu....sa verific pentru inchiderea de luna de duminica.....si nu avem de gand sa merg acasa...si pe la ora 19 am fost chemata acasa sa pregateasc costumul lui musiu ( desi ii spusesem ca trebuie dus la curatatorie- dar cum nu merge singur.....), daca urasc ceva- apoi sa calc costume urasc de-a binelea...

nu aveam cu ce sa merg...si tot cautam un motiv sa nu ma asez la marginea drumului..si a aparut domnul Orbit- ei bine, acest domn este cam mic de statura....cam 1.60...dar conduce ca un nebun.....m-a dus cu 120km/h ( mai fusesem odata cu el, si atunci am stat in spate, printre fel de fel de stative care riscau sa cada peste mine la fiecare curba luata in viteza)- acest domn fusese ospatar, castiga o multime de bani....este foarte priceput la oameni, dar cred ca si la Orbit castiga bine-desi nu inteleg ce munceste de fapt....pentru ca vine si ne ajuta sa aranjam guma de mestecat pe stative....si se uita ce stoc mai avem....
Discutiile preferate - au fost cele obisnuite- cat de mult muncim in ziua de azi si copiii- care sunt toti hiperactivi.....respectiv baietii de 10-12 ani.....plus ca i-am facut si putina psihoterapie - mi-a povestit despre mama lui care mai nou sta cu baiatul.....desi pana acum n-a stat deloc...

aaa, domnu Orbit s-a plimbat in toata Europa...si a dus si baiatul cu el....
anul trecut a fost ca o luna de miere in Grecia, doar ei si copilul...( asa a spus el)
in judetul meu s-au pus pe sosele 32 de camere de supraveghere....la iesirile din judet mai ales....asta-i un nou subiect de discutat pe drum...

spin

Mesaj de spin » 30 Iun 2007, 10:10

kwan scrie:Laule, hai bre ca "parlita" este doar de la o anumita virsta-ncolo...galbena si veÂştedĂŁ.

sper ca doar banuiejti. :grin:

ionel

Mesaj de ionel » 01 Iul 2007, 23:08

ma refeream la pubes, mah :)
mai in... "adancime" nu ma bag caci habar n-am cat de "uscata" (dry) devine de la o anumita varsta incolo... Nu sint prosti cei care-au inventat Astroglide-ul :wink:

She

Mesaj de She » 02 Iul 2007, 15:48

cobelor....desigur ca din cauza voastra teoria drumului a esuat pe moment...circul cu trenul.....nu mai gasesc nici o masina sa plec spre casa....desi azi am stat gratioasa pe marginea drumului..si am privit masinile cu ochi umezi de caprioara....
dupa un timp am plecat spre gara.....

kvane, Astro... ala are legatura cu Astrologia? ce zodie esti?

Barbu

Mesaj de Barbu » 02 Iul 2007, 16:08

She scrie:cobelor....desigur ca din cauza voastra teoria drumului a esuat pe moment...circul cu trenul.....nu mai gasesc nici o masina sa plec spre casa....desi azi am stat gratioasa pe marginea drumului..si am privit masinile cu ochi umezi de caprioara....
dupa un timp am plecat spre gara.....

pai ĂŽn tren te simti ca pe taclale ....

She

Mesaj de She » 02 Iul 2007, 16:11

& scrie:

trenul era pustiu, si erau toate geamurile deschise..care-i legatura cu taclalele?

Barbu

Mesaj de Barbu » 02 Iul 2007, 16:18

She scrie:
& scrie:

trenul era pustiu, si erau toate geamurile deschise..care-i legatura cu taclalele?

pai vezi ? de exemplu ca te plictisesti de moarte si tragi curent ....

aurora

Mesaj de aurora » 02 Iul 2007, 16:35

She scrie:
& scrie:pai ĂŽn tren te simti ca pe taclale ....

si pe tarla sunt toate deschise... intra cine vrea, mai ales iese cine vrea... vântuieºte prin toate gãuricile :smile:

Andra

Mesaj de Andra » 02 Iul 2007, 20:11

Ce dragi mi-au fost ardelenii aceia de pe drum!

She, cit naiba i-am dat noi tipului acela care ne-a dus la Simbata? Si care s-o si abatut anume pentru noi. Plus ce frumos ne-a povestit de drumetiile lui, trasee de creasta, chesti de-astea.

Apoi mi-aminesc de tinerii aia doi care ascultau muzica cu Dan Spataru, N-aveau mai mult de dooj de ani. Mi s-o parut tare ciudat fenomenul acela muzical. Tipul era indragostit lulea de domnisoara, ma intreb daca mai sint impreuna.
Dar domnul acela sofer care ne-a dus asa de frumos la Fagaras, si care ne-a plasat pe bancheta din fata?
Vezi tu, draguto, n-am uitat nimica din cea mai cea vacanta, si nici n-oi uita vreodata, si nici de sentimentul de libertate plenara, si de putere ca poti sa ajungi unde doresti far'un ban in buzunar, daca vrei si vrei. De mult nu ma mai simtisem atit de puternica ca atunci, cu tine. Poate de pe cind eram proaspat imigrata, tot asa far-o para, pe frecventa "descurca-te nene daca vrei sa supravietuiesti".
Libertatea iti da un sentiment de stima de tine si de incredere. Vorbele noastre, glumele, istorisirile noastre, fetzele noastre, erau moneda de schimb, nu banii. Oamenii ne luau cu bucurie din placerea aceea de a vorbi cu un alt om, dintr-o curiozitate bine intentionata, din interesul pe care ti-l poate trezi un om necunoscut cu care te simti solidar fiindca merge intr-aceeasi directie; nimic, dar absolut nimic legat de interesul pentru ban.
Daca puteau face si un banut, acolo, erau cu atit mai veseli, dar daca nu, nu vedeam absolut nici o urma de iluzie pierduta, de repros, nici o umbra de dezamagire si regret ca ne-au purtat. Doar o parere de rau ca ne despartim, ca n-o sa ne mai vedem poate niciodata, destine care s-au intersectat pentru citiva km, sortite ( fara ca ei sa fi stiut, doar eu, in tristetea mea secreta) sa continue separat, la mii de km distanta.

She

Mesaj de She » 19 Iul 2007, 12:52

Andra scrie:Ce dragi mi-au fost ardelenii aceia de pe drum!

She, cit naiba i-am dat noi tipului acela care ne-a dus la Simbata? Si care s-o si abatut anume pentru noi. Plus ce frumos ne-a povestit de drumetiile lui, trasee de creasta, chesti de-astea.

Andro, nu stiu ce i-ai spus tipului- si nu era vb de bani- dar era in stare sa ne duca si pana in spinare pana la poteca....nu mai stiu cat i-am dat, dar stiu ca ne-a dat si ziarele ce le cumparase.....
Cred ca i-a placut cum ai vorbit cu el....

Emil
badaranu duplicitar

Mesaj de Emil » 19 Iul 2007, 12:57

Ie jmechera Andrushka. :)

She

Mesaj de She » 20 Iul 2007, 15:58

Emil scrie:Ie jmechera Andrushka. :)

e descurcareata..cu ea te poti duce pe ce planeta vrei...ca se descurca.....

Andra

Mesaj de Andra » 20 Iul 2007, 20:54

Se prea poate, cu conditia ca locuitorii planetei respective sa fie oameni de treaba.

ionel

Mesaj de ionel » 21 Iul 2007, 03:03

+ rabdatori si prostanaci o tira

She

Mesaj de She » 28 Iul 2007, 03:32

teoria drumului s-a imbunatatit cu experinte noi-
1. mersul cu cisterna de carburant cu soferul Ghita- care claxona la toate femeile intre -16-80 de ani, si mai si scotea capul pe geam si tipa dupa cele mai faine..si care Ghita cand m-a vazut ca-mi pun centura a zis- da ce te-ai priponit asa duamna ? scoate centura ca trebe sa sarim in caz de accident....(foarte incurajator)
2.mersul cu un TIR enorm, de la fabrica de bere, cu care am circulat pe restrictie de circulatie din cauza caniculei-toate parcarile erau pline de TIR-uri care stateau cuminti.....numai noi circulam...si culmea, am si ajuns la destinatie, nu ne-a oprit nici un politai- cred ca devenisem invizibili...

Andra

Mesaj de Andra » 28 Iul 2007, 10:56

La mine teoria drumului s-a imbunatatit prin achizitionarea unei toacle (bicicleta).

Emil
badaranu duplicitar

Mesaj de Emil » 28 Iul 2007, 11:39

Andra scrie:La mine teoria drumului s-a imbunatatit prin achizitionarea unei toacle (bicicleta).

Aveti piste de biciclete acolo la voi? pe aici este plin. de drag sa biciclesti. Am scos bicicleta i-am umflat rotile am uns-o si cind sa ma sui pe ea...na! a inceput ploaia. :evil:

David

Mesaj de David » 28 Iul 2007, 12:24

Andra scrie:La mine teoria drumului s-a imbunatatit prin achizitionarea unei toacle (bicicleta).

:lol: :lol:

ionel

Mesaj de ionel » 28 Iul 2007, 13:05

Emil scrie:

Aveti piste de biciclete acolo la voi? pe aici este plin. de drag sa biciclesti. Am scos bicicleta i-am umflat rotile am uns-o si cind sa ma sui pe ea...na! a inceput ploaia. :evil:

pai trebuia sa continui, Emile.
te gândeai ca faci sex in dus cu o cumatra :lol:

Emil
badaranu duplicitar

Mesaj de Emil » 28 Iul 2007, 13:54

kwan scrie:
Emil scrie:

Am continuat dar cu aia fara roti din casa.
Pare rau dar nu gindim la fel. :wink:

Andra

Mesaj de Andra » 28 Iul 2007, 22:59

kwan scrie:
Emil scrie:

:rotfl:

Andra

Mesaj de Andra » 28 Iul 2007, 23:03

Emil scrie:

Avem, stai linistit.
Ce coincidenta! si noua acelasi lucru ni s-a intimplat azi dupa masa. Ne-am dus la filmul ala "A fost sau nu a fost" al lui Porumboiu, -excelent, BTW
dupa care avea bicicletele agatate la curul masinii, numai ca a inceput sa ploua si astfel am ajuns la restaurant unde am mincat pina ne-a venit rau, apoi ne-a luat somnul si ne-am carat acasa. M-am sculat la 9 pm

ionel

Mesaj de ionel » 24 Aug 2007, 04:06

Se pare ca teoria drumului devine o boala molipsitoare.
Care stiti: se mai vând busole in timpurile astea moderne, când exista GPS si alte coclendere tehnice avansate?

Calugaru' Vaxile

Mesaj de Calugaru' Vaxile » 24 Aug 2007, 04:37

She

Mesaj de She » 25 Aug 2007, 03:48

turbez ca nu am timp sa scriu aventurile, dar aventurile curg garla.....
1. lunea trecuta am venit la munca cu masina de vidanjare, m-au vazut pe drum, au oprit si m-au luat, soferul de pe masina e unul dintre oamenii cu care ma inteleg foarte bine, fara nici un efort, vorbim rar, cam odata pe luna cand vine sa vidanjeze, de data asta mi=a povestit ca are mare gospodarie acasa, creste 6 vaci, si munceste mult cu ele si cu laptele ce-l dau.
2. am mers acasa marti cu un domn care era director tehnic la o fabrica de case de lemn....pana in Ciuc am aflat tot despre casele de lemn..unul dintre visele mele este sa am o mica casuta de lemn, cu mansarda.....a zis ca-mi face un pret special...numa teren sa-mi cumpar....am ochit niste terenuri la Izvorul Muresului, daca mi-oi lua vreodata un teren, la tara am sa-l iau.
3.miercuri, am plecat cu TiR-ul....si inca am stat pe patul tirului pana la Izvorul Muresului, ca mai era o doamna in cabina, si am mers pe jos de la capatul orasului, vreo2 km, dar tot mai sper sa slabesc putin....cu domnu sofer nu-mi aduc aminte ce am vorbit, stiu ca era un om vesel si am ras mult.
4. joi nu-mi gaseam singura masina, am stat si pe marginea drumului facand cu mana, dar nu am avut succes....un coleg mi-a gasit o masina folosind celebra lui fraza "saraca doamna, sta de cateva ore pe marginea drumului si nu are cu ce pleca acasa la Ciuc" ( iarna trecuta cu fraza asta a deturnat o masina care mergea in sens opus- si am aflat doar cand am coborat din ea, m-am simtit aiurea tare, imi venea sa-l omor pe colegul-care are porecla tataie), era o familie din Campulung Moldovenesc, el fusese geolog- mare geolog, ca se vedea ca aveau o multime de bani, si aveau o stina turistica, au avut si un hotel, dar le-a luat foc...acum vroiau sa deschida un bar in oras...
mai erau cu 2 masini, de danemarca, cu fiica lor si socrii ei, mi-a povestit domnul care era foarte vorbaret, avea 2 fiice, ambelele capatuite in strainatate

She

Mesaj de She » 07 Sep 2007, 11:45

singura problema este ca am facut multe invitatii la cafea, si au inceput sa vina oamenii de pe drum sa bem cafeaua promisa....si stau groaznic cu timpul....si in plus, cafeaua bauta in benzinarie nu prea are farmec....

PS Sa stie seful meu cu ce ma ocup in timpul programului....

Barbu

Mesaj de Barbu » 07 Sep 2007, 12:23

She scrie: cafeaua bauta in benzinarie nu prea are farmec....
....

daca are si gust de motorina , te-ai scos ...am auzit ca unii soferi de tir se excita la chestii din astea ....

ionel

Mesaj de ionel » 07 Sep 2007, 12:59

un fel de vampiri petrolieri :grin:

Mah, da' io vreau sa stiu de când Transport International Rutier a devenit sigla pentru orice camionagiu român?

Barbu

Mesaj de Barbu » 07 Sep 2007, 13:01

neam de pirati :grin:

She

Mesaj de She » 08 Sep 2007, 03:09

& scrie:
She scrie: cafeaua bauta in benzinarie nu prea are farmec....
....

daca are si gust de motorina , te-ai scos ...am auzit ca unii soferi de tir se excita la chestii din astea ....

cand vei veni dumitale fac rost de o canistra cu motorina....sa vedem efectele....cam de cata motorina crezi ca ai nevoie?

Scrie răspuns