Care va pricepeti

Stiinta, tehnica si descoperiri...
Emil
badaranu duplicitar

Care va pricepeti

Mesaj de Emil » 11 Noi 2008, 18:21

La multimedia ?
Am un film pe format Xvid si vreau sa-l convertesc in DivX. O fi posibil? :???:

shu

Re: Care va pricepeti

Mesaj de shu » 11 Noi 2008, 18:40

asa la repezeal ...
vezi Emiloiule de poti gasi ceva aici:
http://www.riverpast.com/en/support/tut ... d/divx.php

sau aici:
http://www.008soft.com/xvid-to-avi.htm

Emil
badaranu duplicitar

Mesaj de Emil » 11 Noi 2008, 18:45

Mersi. o sa incerc.

Emil
badaranu duplicitar

Mesaj de Emil » 11 Noi 2008, 18:52

Eu am un dvd Panasonic DMR-EH68 care nu accepa format Xvid dar mere bine cu DivX. Copiez filmul pe o memorie USB sau SD si pot sa-l vad in sufragerie pe ecranu ala latu. :grin:
Nu-i vorba ca formatu ala Xvid pot sa-l vad si pe laptop pe care pot sa-l cuplez la ecranu ala latu da mi-e lene. :lol:

shu

Mesaj de shu » 11 Noi 2008, 18:54

acum nu stiu daca Adobe Premiere Pro CS4 poate deschide Xvid-uri ... c-ar fi mult, mult mai usor ...

Emil
badaranu duplicitar

Mesaj de Emil » 11 Noi 2008, 18:58

Deci. Eu pot sa vad Xvid pe peceu si pe laptop ca am codecurili instalate. dar nu pe devedeu din sufragerie.

Emil
badaranu duplicitar

Mesaj de Emil » 11 Noi 2008, 19:03

Programu ala este doar un test, trebe sa-l cumperi ca sa-l folosesti la intreaga capacitate. Dar ma descurc io nema probema. :wink:

shu

Mesaj de shu » 11 Noi 2008, 19:05

pai ia leptopu-n sofrajerii si leaga-l la teveu, fa setare sa vada pe teveu si gata :gulp:

Emil
badaranu duplicitar

Mesaj de Emil » 11 Noi 2008, 19:12

shu scrie:pai ia leptopu-n sofrajerii si leaga-l la teveu, fa setare sa vada pe teveu si gata :gulp:

A..nuuu...ca-i mult de munca. Trebe sa ma duc la masina sa iau laptopu, pe urma sa-l deschid sa-l cuplez la tv, iar dupa ce am vazut filmu sa-l duc iar la masina ca daca nu-l duc uit sa-l iau dimienata cu mine si pe urma la shaiba ma duc fara latop este exact ca si cum nu m-as duce. :lol:

alexandru

Mesaj de alexandru » 10 Ian 2009, 22:07

Pi ca sa convertesti divx în xvid sau invers socoteste cîteva ceasuri. Fara sa mai pomenim de pierderea de calitate, da ma rog, gustul omului... Poti sa încerci doua programe destul de dibace, DrDivx ori Auto Gordian Knot (ambele gratuite).

Emil
badaranu duplicitar

Mesaj de Emil » 11 Ian 2009, 07:48

alexandru scrie:Pi ca sa convertesti divx în xvid sau invers socoteste cîteva ceasuri. Fara sa mai pomenim de pierderea de calitate, da ma rog, gustul omului... Poti sa încerci doua programe destul de dibace, DrDivx ori Auto Gordian Knot (ambele gratuite).

S-a rezolvat. Am dat de un progarm tare intr-o juma de ora este gata fara nici o pierdere a calitatii. Le convertesti cum vrea muschiu tau.

shai hulud

Mesaj de shai hulud » 11 Ian 2009, 22:35

Emil scrie:
alexandru scrie:Pi ca sa convertesti divx în xvid sau invers socoteste cîteva ceasuri. Fara sa mai pomenim de pierderea de calitate, da ma rog, gustul omului... Poti sa încerci doua programe destul de dibace, DrDivx ori Auto Gordian Knot (ambele gratuite).

S-a rezolvat. Am dat de un progarm tare intr-o juma de ora este gata fara nici o pierdere a calitatii. Le convertesti cum vrea muschiu tau.

no shit ...

Scrie răspuns