olimpiada din Beijing

Sportul nostru preferat: halbere!
NeaAlecu

olimpiada din Beijing

Mesaj de NeaAlecu » 07 Aug 2008, 17:10

in spiegel:
The Dark Side of Olympic Heroism: http://www.spiegel.de/international/wor ... 74,00.html
'The Olympics Have Destroyed Our Lives': http://www.spiegel.de/international/wor ... 17,00.html
etc...
cica paginile de "www" ale lui DW sau BBC sint blocate... citeva milioane de chinezi care au lucrat pe santierele cladirilor din complexul olimpic au primit interdictie acum o saptamina pt. acces Beijing ... zidul chinezesc a fost singurul care se putea vedea din apolo X ... acum e aproape imvizibil de la citeva sute de metri. or sa alerge astia cu masti de gaze? :???:

Imagine

Fourteen billion dollars were invested in cleaning up Beijing's air -- part of the promise to deliver a "green Games." But a thick gray pall continues to hang over the city on many days.

Imagine

Two-and-a-half-year-old Xiu Yue rests in the Qianmen neighborhood. The site was cleared for the Olympics and two days after this image was taken, her family's hut in the background was gone.

shu

Re: olimpiada din Beijing

Mesaj de shu » 08 Aug 2008, 14:42

ce deschidere ... am facut pielea de gaina ... superb

Emil
badaranu duplicitar

Mesaj de Emil » 08 Aug 2008, 14:55

N-am mai vazut niciodata asa joc de artificii.

She

Mesaj de She » 08 Aug 2008, 15:05

chiar ca a fost frumos- cica Basescu se plimba cu Bush prin palat...dar la festivitate a stat aproape de Putin...

OmBun

Mesaj de OmBun » 09 Aug 2008, 13:23

Felicitări lui Alina Dumitru (Judo) ce ne-a adus prima medalie de aur la actuala Olimpiadă!

anakin

Mesaj de anakin » 12 Aug 2008, 00:25

Emil scrie:N-am mai vazut niciodata asa joc de artificii.

cica au fost fake, pe calculator.

in seara asta am decis sa nu ma mai uit la jocurile olimpice, gata. notele arbitrilor sunt pur si simplu politice, absolut penibil. m-am uitat la synchronized diving si mi s-a facut paru maciuca. rusii le dau note mari chinezilor, noua zeelanda rusilor, olandezii ii depuncteaza pe chinezi si pe rusi, americanii o iau in barba de la toti, indiferent de performanta sportivilor. cand au reusit sa-i arunce pe americani pe locul 5 de pe 2 si au ratat chinezii la o proba, pe locul 1 fiind, i-au depunctat pe rusi total aiurea numa ca sa nu iasa aia pe 1. bleah.

Emil
badaranu duplicitar

Mesaj de Emil » 12 Aug 2008, 01:04

mu'umu'u scrie:
Emil scrie:N-am mai vazut niciodata asa joc de artificii.

cica au fost fake, pe calculator.

Fir-ar ea a dreaqu de invidie amerloco-ingleza. :lol: :lol:

anakin

Mesaj de anakin » 12 Aug 2008, 01:09

nu, pe bune. cica nici n-ar fi fost posibil, ca ar fi dat foc la elicopterele care este si la nu mai stiu ce instalatii. au fost inregistrate inainte si incluse computericesc in ziua deschiderii in transmiterea "live".

Emil
badaranu duplicitar

Mesaj de Emil » 12 Aug 2008, 01:28

Cine a inventat focul de artificii?
Europenii se jucau de-a mama si de-a tata prin pesterile inghetate cind chinejii se jucau cu prafu de pusca si artificii. Amerlocii nici macar nu erau planificati. :lol: :lol:

anakin

Mesaj de anakin » 12 Aug 2008, 01:33

Emil scrie:Cine a inventat focul de artificii?
Europenii se jucau de-a mama si de-a tata prin pesterile inghetate cind chinejii se jucau cu prafu de pusca si artificii. Amerlocii nici macar nu erau planificati. :lol: :lol:

asta fiind argument la ce anume? e anuntat oficial de chineji, nu s-au ofticat americanii, stai linistit. ci spectatorii care au platit biletele, ca ei n-au vazut in realitate ce se vedea pe ecranele tv.

Emil
badaranu duplicitar

Mesaj de Emil » 12 Aug 2008, 01:36

mu'umu'u scrie:
Emil scrie:Cine a inventat focul de artificii?

asta fiind argument la ce anume? e anuntat oficial de chineji, nu s-au ofticat americanii, stai linistit. ci spectatorii care au platit biletele, ca ei n-au vazut in realitate ce se vedea pe ecranele tv.

Da? deci sa inteleg ca toata deschiderea aia si jocul de artificii au fost facute de f-un rus pe calculator. iar spectatorii au vazut doar poza lu Mao proiectata pe un perete? :???: :roll:

anakin

Mesaj de anakin » 12 Aug 2008, 02:04

Emil scrie:Da? deci sa inteleg ca toata deschiderea aia si jocul de artificii au fost facute de f-un rus pe calculator. iar spectatorii au vazut doar poza lu Mao proiectata pe un perete? :???: :roll:

tu intelegi ce vrei, dar eu n-am spus povestea asa.

Emil
badaranu duplicitar

Mesaj de Emil » 12 Aug 2008, 08:07

mu'umu'u scrie:
Emil scrie:Da? deci sa inteleg ca toata deschiderea aia si jocul de artificii au fost facute de f-un rus pe calculator. iar spectatorii au vazut doar poza lu Mao proiectata pe un perete? :???: :roll:

Pai cine a scris asta pe forum? Io ? :???:
Daca citesc pe undeva ca Bushulenga este facut baiat destept, inteligent, corect, iar interesul lui este si interesul amerlocului de rind, asta inseamna ca trebuie sa si cred? :???: :roll:

anakin

Mesaj de anakin » 12 Aug 2008, 11:04

Emil scrie:
mu'umu'u scrie:

Pai cine a scris asta pe forum? Io ? :???:

da, tu ai scris. eu am scris altceva.

NeaAlecu

Mesaj de NeaAlecu » 12 Aug 2008, 11:10

cred ca emil ar merita un avertisment! :rotfl:

anakin

Mesaj de anakin » 12 Aug 2008, 17:30

NeaAlecu scrie:cred ca emil ar merita un avertisment! :rotfl:

lui ii dau cumatra 1, cumatra 2 si cumatra 3, dupa care il trimit la recovery. :lol:
auzi dom'le, cica am zis io de rusu care nush ce-a facut la calculator, de bushulenga si alte minuni. eee, comedie.

shu

Mesaj de shu » 12 Aug 2008, 17:37

mu'umu'u scrie:ii dau cumatra 1, cumatra 2 si cumatra 3, dupa care il trimit la recovery

:rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Claudiu

Mesaj de Claudiu » 12 Aug 2008, 17:46

mu'umu'u scrie:

lui ii dau cumatra 1, cumatra 2 si cumatra 3, dupa care il trimit la recovery. :lol:
auzi dom'le, cica am zis io de rusu care nush ce-a facut la calculator, de bushulenga si alte minuni. eee, comedie.

Pentru astea ar trebui sa ia avertisment ?
Dau fuguta la baie sa ma spal pe ...dinti.Chiar ca-i comedie .Nu mai poa' sa traga omu' o ...rasina, pe masa de la bucatarie ,ca apar vardistii sa-i ia pensula .

anakin

Mesaj de anakin » 12 Aug 2008, 17:49

cineva scrie:
mu'umu'u scrie:

Pentru astea ar trebui sa ia avertisment ?
Dau fuguta la baie sa ma spal pe ...dinti.Chiar ca-i comedie .Nu mai poa' sa traga omu' o ...rasina, pe masa de la bucatarie ,ca apar vardistii sa-i ia pensula .

era o gluma si nu-mi apartine, e a lu nea alecu. io doar am prins mingea la fileu si sper sa zambeasca si Emil, concentrat cum este pe bushulenga lui. :)

Emil
badaranu duplicitar

Mesaj de Emil » 12 Aug 2008, 17:51

O gluma? :???:
Io am luat-o-n serios asa cum iau de fapt majoritatea postarilor de pe aici. OK, stiu sa-mi fie rusine 3 minute. :rotfl: :rotfl: :rotfl:

anakin

Mesaj de anakin » 12 Aug 2008, 17:53

Emil scrie:O gluma? :???:
Io am luat-o-n serios asa cum iau de fapt majoritatea postarilor de pe aici. OK, stiu sa-mi fie rusine 3 minute. :rotfl: :rotfl: :rotfl:

tu ai crezut serios ca impart cumetre pe forum? ai venit la pomul laudat, inseamna. :lol:

Emil
badaranu duplicitar

Mesaj de Emil » 12 Aug 2008, 17:59

mu'umu'u scrie:
Emil scrie:O gluma? :???:

tu ai crezut serios ca impart cumetre pe forum? ai venit la pomul laudat, inseamna. :lol:

Nu? si io care credeam ca shäfä fiind imi dai si mie neste cumetre acolo. Nu ca le-as face ceva, doar asa sa le pui in vitrina si sa ma uit la ele. :rotfl: :rotfl:

shu

Mesaj de shu » 12 Aug 2008, 18:09

cumatra 1, 2, 3 ...
o iau ca gluma si este o gluma, de fapt ... indiferent cine a zis

s-a dus umorul din voi?

anakin

Mesaj de anakin » 12 Aug 2008, 18:14

shu scrie:cumatra 1, 2, 3 ...
o iau ca gluma si este o gluma, de fapt ... indiferent cine a zis

s-a dus umorul din voi?

e constipatie mare pe zona. am lasat haznaua deschisa, just in case.

Scrie răspuns