Romania - Rusia

Sportul nostru preferat: halbere!
aurora

Romania - Rusia

Mesaj de aurora » 26 Mar 2008, 14:30

Incepe meciul ... pe Antena 1 ... se uita cineva dintre taclagisti?

Emil
badaranu duplicitar

Re: Romania - Rusia

Mesaj de Emil » 26 Mar 2008, 15:42

Nu ma uit ca nu am programe romanesti. In schimb incepe acuma Suedia-Brazilia la Londra...asta da meci...imi pare rau ca nu joaca Zlatan ca-i accidentat.

aurora

Mesaj de aurora » 26 Mar 2008, 15:53

2 - 0 pentru RO

aurora

Mesaj de aurora » 26 Mar 2008, 16:03

3 - 0

marissa

Mesaj de marissa » 27 Mar 2008, 03:09

Ce fel de meci a fost asta ? M-ar fi interesat miza :)

aurora

Mesaj de aurora » 27 Mar 2008, 05:27

a fost un meci amical, aparent fara miza, un meci de verificare pentru nationala romaniei. dar RUSII, sunt rusi... era o temere ;)

Victor Piturca, selectionerul Romaniei : "Este penultimul joc international amical, dar contra unei echipe, ca si noi, calificate. Avem posibilitatea sa vedem in ce stadiu suntem in momentul de fata. La ce nivel suntem, cum ne descurcam in fata unui echipe care este si ea calificata la turneul final. Noi am inceput anul cu stangul, am pierdut primul meci in Israel cu 1-0. Acum in momentul acesta ne dorim, imi doresc un joc bun si un rezultat bun contra Rusiei. Stiu ca nu va fi usor, stiu ca trebuie sa constientizez jucatorii, chiar fiind un meci amical trebuie sa joace la cel mai inalt nivel si sa-l terminam cu bine".

Selectionerul apreciaza ca Rusia este un adversar valoros, care se aseamana putin cu Franta, una din adversarele de la Euro 2008. "Adversarul nostru l-am vazut in mai multe meciuri pe caseta, au jucatori foarte buni, fiecare dintre ei au calitati care pot sa rezolve un joc. Un adversar pe masura. Rusia dispune de jucatori foarte bine claditi fizic, cu calitati tehnice foarte bune, dar Franta are alt stil de joc. Pe alocuri se aseamana cele 2 echipe. Nu putem compara insa Rusia cu Franta si niciun joc oficial la turneul final cu unul amical".

Horia

Mesaj de Horia » 27 Mar 2008, 06:07

N-au avut niciun jucator care evolueaza in strainatate, deci o nationala ciuntita. 3-0 e insa un rezultat bun.

aurora

Mesaj de aurora » 27 Mar 2008, 06:57

Horia scrie:N-au avut niciun jucator care evolueaza in strainatate, deci o nationala ciuntita. 3-0 e insa un rezultat bun.

tu zici de ai nostri? sau de rusi?

Horia

Mesaj de Horia » 27 Mar 2008, 07:01

Tu ce crezi?

aurora

Mesaj de aurora » 27 Mar 2008, 08:09

Horia scrie:Tu ce crezi?

pai nu stiu... pentru ca la noi au jucat stranierii

iaca echipa
Lotul pentru meciul cu Rusia:

Portari: Bogdan Lobont (Dinamo) si Marius Popa (Poli Timisoara);

Fundasi: Cosmin Contra (Getafe), George Ogararu (Ajax Amsterdam), Gabriel Tamas (AJ Auxerre), Dorin Goian (Steaua Bucuresti), Cristian Chivu (Internazionale Milano), Razvan Rat (Sahtior Donetk) si Laszlo Sepsi (Benfica);

Mijlocasi: Florentin Petre (TSKA Sofia), Banel Nicolita (Steaua Bucuresti), Razvan Cocis (Lokomotiv Moscova), Ovidiu Petre, Mirel Radoi, Nicolae Dica (toti, Steaua Bucuresti) si Marian Aliuta (Poli Timisoara);

Atacanti: Adrian Mutu (Fiorentina), Ciprian Marica (VfB Stuttgart), Daniel Niculae (AJ Auxerre) si Marius Niculae (Inverness).

Horia

Mesaj de Horia » 27 Mar 2008, 09:21

aurora scrie:

Deci Aurora, daca la noi au jucat, la cine ma puteam referi?

aurora

Mesaj de aurora » 27 Mar 2008, 09:29

Horia scrie:
aurora scrie:

Deci Aurora, daca la noi au jucat, la cine ma puteam referi?

BINE !

Horia

Mesaj de Horia » 27 Mar 2008, 09:57

Romania - Bine 3 - 0

aurora

Mesaj de aurora » 27 Mar 2008, 10:37

Horia scrie:Romania - Bine 3 - 0
:lol:

Scrie răspuns