B-ul!

Sportul nostru preferat: halbere!
Horia

B-ul!

Mesaj de Horia » 21 Sep 2007, 06:02

Io-s stelist de mic copil, insa de data asta vreau sa-i vad in B. Adica Liga a II-a pentru aceia dintre voi care nu stiu ce inseamna ABBA. :lol:

Sa-i vad in B, sa vanda Gigi clubul cuiva cu mai mult respect fata de jucatori si antrenori. Nu este posibil sa-ti bati joc de oameni in halul asta. Nici macar nu ma refer la Hagi care e un antrenor numai bun de Gloria Buzau dar ma gandesc la saracii jucatori pe care Gigi ii ia si-i muta de colo colo dupa cum vrea el.

Prost sa fii sa mai vrei sa vii la Steaua ca jucator, ca de antrenor ce sa mai vorbim. Vai mama noastra...

Barbu

Mesaj de Barbu » 21 Sep 2007, 06:47

ar merita , ĂŽntr-adevar ...

ionel

Mesaj de ionel » 21 Sep 2007, 12:32

parca citisem un headline pe eufa.com ca Hagi si-a anuntat demisia.

uefa.com*
Ultima oară modificat 21 Sep 2007, 13:05 de către ionel, modificat 1 dată în total.

Radu
Intelectual

Mesaj de Radu » 21 Sep 2007, 12:56

si-a dat demisia de ieri

Emil
badaranu duplicitar

Mesaj de Emil » 21 Sep 2007, 14:00

Radu scrie:si-a dat demisia de ieri

Imi pare rau ca si-a dat demisia. Trebuia sa ramina acolo sa se duca dreaq cu ÂŞtoia lui cu totul. Io stiam ca n-o sa fie bun antrenor.
Iar Fecali poa sa ma suga de morcov. :lol:

Radu
Intelectual

Mesaj de Radu » 21 Sep 2007, 14:07

Iai dom'Jiji il face in fel si chip pe toate canalele teve

Barbu

Mesaj de Barbu » 21 Sep 2007, 14:07

oieru-i cam isteric ...

anonimus
cafegiu

Re: B-ul!

Mesaj de anonimus » 21 Sep 2007, 14:27

Horia scrie:ce inseamna ABBA. :lol:

FCM Galati (azi Otelul) prin anii '70 :wink:
tigarile poa' sa lipseasca, da' cafeaua tre' sa prisoseasca

carmen

Mesaj de carmen » 21 Sep 2007, 14:32

Hagi a dat bine cu picioru-n minge, da' de antrenor nu-i bun. Acu' nici sa fie tratat asa nu-i ok.

Barbu

Mesaj de Barbu » 21 Sep 2007, 17:27

am citit putin din presa zilei ...becali asta nu-i normal , e un idiot ... pacat de club ....

Emil
badaranu duplicitar

Mesaj de Emil » 21 Sep 2007, 17:35

& scrie:am citit putin din presa zilei ...becali asta nu-i normal , e un idiot ... pacat de club ....

Asa club asa patron. la ce te-ai fi asteptat? Dupa Valentin Ceausescu?

Horia

Mesaj de Horia » 24 Sep 2007, 03:33

anonimus scrie:
Horia scrie:ce inseamna ABBA. :lol:

FCM Galati (azi Otelul) prin anii '70 :wink:

Exact.

cornelia

Mesaj de cornelia » 24 Sep 2007, 03:57

io n-am inteles ce-a fost in mintea lui hagi.
cum de a crezut el ca va putea lucra cu jiji?
nu ca ar fi mare lucru de hagi, dar nici de teapa lui jiji nu e.

todarro

Mesaj de todarro » 29 Sep 2007, 16:35

Horia scrie:Io-s stelist de mic copil, insa de data asta vreau sa-i vad in B. Adica Liga a II-a pentru aceia dintre voi care nu stiu ce inseamna ABBA. :lol:

Sa-i vad in B, sa vanda Gigi clubul cuiva cu mai mult respect fata de jucatori si antrenori. Nu este posibil sa-ti bati joc de oameni in halul asta. Nici macar nu ma refer la Hagi care e un antrenor numai bun de Gloria Buzau dar ma gandesc la saracii jucatori pe care Gigi ii ia si-i muta de colo colo dupa cum vrea el.

Prost sa fii sa mai vrei sa vii la Steaua ca jucator, ca de antrenor ce sa mai vorbim. Vai mama noastra...

imi pare rau, da' nu puteam trece asta cu vederea! :smile:

Horia scrie:Pentru cei care intreaba ce merite are Gigi, o sa explic aici, cu disclaimerul ca nu-s fan al lui Gigi om politic.

1. Gigi a fost cel care a desfiintat cooperativa. A refuzat blaturile. Si nu era presedintele Unirii Falticeni, ci al lui Steaua Bucuresti. Acest fapt a influentat intregul fotbal românesc, datorita lui a ajuns si Rapidul unde a ajuns si fotbalul romanesc incepe sa iasa din mocirla Nasului si a lui Mitica.
2. Gigi nu are scop financiar, ci de imagine. Ceea ce face ca tre sa treaca prin rezultate sportive bune. Gigi nu a vandut jucatori ca sa faca bani. Comparati cu ce se intampla pe la alte cluburi din Soseaua Stefan Cel Mare :lol: .
3. Gigi s-a inconjurat de oameni capabili. Meme este criticabil pentru multe, dar vede meserie. Jucatorii pe care-i aduce nu sunt ciurucuri. Sunt jucatori valabili. De asemenea antrenorii adusi au fost numai unul si unul. Piti, Zenga, Protasov, Olaroiu sunt cu cateva clase deasupra lui Presiune :rotfl:

pe pagina asta:
http://www.taclale.net/pseudocafenea/vi ... &start=440

Emil
badaranu duplicitar

Mesaj de Emil » 29 Sep 2007, 16:45

Meme este criticabil pentru multe, dar vede meserie

Da, de barbugiu, pokerist si bambilicar. :lol: :lol:

Horia

Mesaj de Horia » 29 Sep 2007, 19:09

todarro scrie: ...

Arata-mi cea mai mica contradictie intre cele trei puncte din primul post si ceea ce am scris in al doilea.

todarro

Mesaj de todarro » 29 Sep 2007, 19:13

of horia! stiu ca ti-e greu, voire imposibil sa-ti recunosti greselile. :wink:
cauta si tu incepand din postul ala pe firul ala de discutie si pe inca unul in aceeasi perioada si vei vedea cum lauzi caliattile manageriale ale lui becali.
crede-ma ca am facut un efort enorm deja sa gasesc mesajul asta (a se cauta tpicul cu lenea :oops: ). daca nu ma crezi considera-ma de rea credinta, mi-e egal, io mi-aduc aminte f bine de discutia de atunci! :wink:

Horia

Mesaj de Horia » 29 Sep 2007, 19:21

Pai daca l-ai gasit inseamna cxa ... l-ai gasit. Zi-mi mie unde in discutia aia pe care zici ca ai gasit-o contrazic in vreun fel ce spun acum.

E simplu, nu o sa gasesti pt ca nu exista. La vremea aia Becali nu daduse cu mucii in fasole fata de propriii jucatori. Or eu acum zic doar asta, dupa cum orice om de buna credinta poate constata in cele 3 (trei) randuri de la inceputul acestui topic.

Vreau sa te asigur ca daca la vremea aia ar fi facut acelasi lucru, reactia mea ar fi fost identica cu cea de acum, indiferent de rezultatele echipei.

todarro

Mesaj de todarro » 29 Sep 2007, 19:25

omule, io citeam taclaua si cand era alexandru admin. si ca idee citeam dupa mesajele tale, ale lui radu si ale lui barbu.
cand ai deschis subiectul asta cu b-ul mi-am adus instant aminte de discutia in care tu il laudai pe becali ca manager, eu atunci eram tare contra, poate de asta mi-am amintit asa repede. atunci, cand am vazut noul ubiect, am cautat mai mult decat aveam chef acum si am citit respectivele mesaje.
daca crezi ca nu exista ma doare-n shpitz. io ti-am adus aminte, nu-ti fac un proces! :wink:

atitudinea lui fecali fata de jucatori a fost dintotdeauna aceeasi. s-a stiut mai mult sau ai putin. rahatul ala de radoi e din trompeta turnu severin (de une-s si eu) si face sa fim oarecum apropiati, bun info sunt din gura-n gura, dar tot se ajunge la scanteie daca-i fum.
Ultima oară modificat 29 Sep 2007, 19:29 de către todarro, modificat de 2 ori în total.

Horia

Mesaj de Horia » 29 Sep 2007, 19:27

Pai il laudam mah, si acum are rezultate, si anul asta o sa fie in castig financiar, si la anu la fel. Cine dreak e in CL cu o echipa de toata jena? Steaua... Cine e patron acolo? Gigi...

todarro

Mesaj de todarro » 02 Oct 2007, 07:18

nu-i rau!
i-as zice chiar un bun inceput! :grin: :grin:

Champions League/ Cine a pustiit tribunele din Ghencea?

Mai mult scandal, mai putini bani!

Clubul Steaua a obtinut acordul UEFA pentru a vinde bilete si astazi, in ziua meciului cu Arsenal Londra.

Pina aseara tirziu, cind oficialii din Ghencea au anuntat prelungirea programului la casele de bilete, Steaua nu reusise sa vinda decit jumatate din tichete! Absenteismul suporterilor ros-albastri amendeaza ultimele scandaluri de la club, care au culminat cu demisia lui Gheorghe Hagi.

Patronul echipei primeste astfel o lovitura financiara - daca anul trecut a obtinut o suma de 2,8 milioane de euro pentru cele trei jocuri disputate acasa, in acest sezon lucrurile stau un pic altfel...

"Suporterii adevarati ai Stelei, atat din Bucuresti, cat si din provincie, sunt asteptati sa achizitioneze ultimele bilete ramase si sa-si incurajeze favoritii asa cum numai ei stiu", acesta este mesajul publicat aseara pe site-ul oficial al FC Steaua.

Program la casele de tichete (marti, ziua meciului): 9,00-16,45

Preturi bilete Steaua - Arsenal Londra

Peluze - 100 RON
Tribuna II - 200 RON
Tribuna I - 300 RON
Tribuna 0 - 400 RON
Fotolii - 500 RON

http://www.hotnews.ro/articol_85619-Cha ... hencea.htm

ionel

Mesaj de ionel » 02 Oct 2007, 13:47

cred ca si pretul in sine reprezinta un factor al absenteismului din tribune.

100 RON = 1 milion de vechi, nu?

Emil
badaranu duplicitar

Mesaj de Emil » 02 Oct 2007, 13:51

sa moara ! :xplode:
O sa-i incalece d-o sa le vie rau. ha ha ha

todarro

Mesaj de todarro » 02 Oct 2007, 15:15

ionel scrie:cred ca si pretul in sine reprezinta un factor al absenteismului din tribune.

100 RON = 1 milion de vechi, nu?

asa-i, 1ron=10 000lei vechi!

cu siguranta si pretul biletelor joaca aici, dar cumuland mai multi factori poate dispare ciobanu' de pe scena sportiva.

ionel

Mesaj de ionel » 02 Oct 2007, 15:32

cred c-ar fi de bun augur disparitia sa.
Totusi am impresia ca individul are o factura a la...Lapusneanu.

todarro

Mesaj de todarro » 12 Noi 2007, 19:05

Septembrie 1996. „Pedeseristul” Viorel Hrebenciuc era inca secretarul general al cabinetului Vacaroiu, o guvernare fructuoasa pentru Hrebenciuc, care avea sa devina un „guzgan rozaliu” extrem de avut. In asteptarea alegerilor pe care PDSR (astazi PSD) avea sa le piarda in fata Conventiei Democrate (astazi o istorie trista), Hrebenciuc a acordat un interviu spectaculos „Evenimentului zilei”.

Moldoveanul promitea ca, daca nu va fi ales ca deputat, se va stradui sa-si implineasca un alt vis: „Sa antrenez, ca secund, echipa Steaua”.

Pe-atunci, Steaua nu iesise inca de sub tutela armatei, iar „domnul Viorel” conducea sectia de fotbal a clubului militar. Au trecut ani si viata s-a schimbat. Steaua a incetat sa mai fie un club departamental, intrand insa sub mantaua unui fost oier - Gigi Becali. Viorel Hrebenciuc n-a iesit din anturajul echipei. Dimpotriva. A inchegat o prietenie stransa cu latifundiarul din Pipera si patronul din Ghencea.
Gigi Becali: „Hrebenciuc mi-a deschis mintea”

Mereu prezent in preajma lui Becali, social-democratul a avut o influenta decisiva asupra „miscarilor de personal” de la Steaua, dar si asupra „carierei politice” a fostului cioban. Becali a recunoscut candid: „Hrebenciuc mi-a deschis mintea” - declaratie facuta atunci cand „a preluat” Partidul Noua Generatie, in ianuarie 2004.

Tot la inteleptele sfaturi ale „sforarului numarul 1 din Parlament” (coroborate cu ale familiei latifundiarului si ale prietenului Teia Sponte), Becali l-a numit in aceasta vara pe Gheorghe Hagi antrenor la Steaua. In scopuri electorale. Si tot „Hrebe” l-a indemnat pe Becali sa-l aduca la echipa pe actualul tehnician - Marius Lacatus. Pentru a face pace cu suporterii.

De asemenea, nici „genialele” mutari tactice ale latifundiarului nu sunt 100a „opera” lui. Ierarhia neoficiala de la Steaua a devenit de la o vreme simpla: Gigi Becali - antrenor principal, Viorel Hrebenciuc - secund. Ocupantul vremelnic al bancii tehnice - fie ca se numeste el Olaroiu, Hagi sau Lacatus - e mai degraba un fel de preparator fizic, angajat sa-i tina in forma pe baieti.

http://www.evz.ro/article.php?artid=330396

Horia

Mesaj de Horia » 16 Noi 2007, 08:44

Steaua - Pandurii 0 - 0

Am avut o ocazie de gol tot meciul. Vai si-amar.

Barbu

Mesaj de Barbu » 16 Noi 2007, 08:52

lasa , mai stati si voi pe tusa fo câtiva ani ... o sa va prinda bine ...

Scrie răspuns