Iertarea pacatelor

Emil
badaranu duplicitar

Iertarea pacatelor

Mesaj de Emil » 02 Apr 2010, 03:01

Avind in vedere ca azi este vinerea mare,eu va iert toate pacatele pe care cu voie sau fara de voie le-ati facut impotriva mea de-a lungul timpului.
Asa cum zice tatal nostru;
" Si ne iarta noua gresalile noastre asa cum si noi iertam gresitilor nostrii "
Paste fericit la toata lumea !
Glad Påsk!
P.S.este valabil si pentru cei de dincolo, eu fiind banat nu pot scrie.

Imagine

irina

Re: Iertarea pacatelor

Mesaj de irina » 02 Apr 2010, 05:02

asta e pt. usurarea constiintei personale, se stie bine parerea mea despre iertare. mai bine pune un disclaimer unde de la mine nu e necesar sa-ti ceri iertare, cine sunt eu in fond pt. tine?!

singura persoana de la care sa ne cerem iertare ar trebui sa fim noi, pt ca alea sunt cele mai grave .. mai ales cand suntem foarte preocupati sa-i jignim pe ceilalti care ne sunt antipatici, atunci ne ranim cel mai mult, chiar daca unii habar n-au ... dar se vede cu ochiul liber. Si cateodata eu la asta nu prea pot asista. Fac si eu ca Schmitt in Oscar si Tanti Roz care sper ca citez macar aproximativ:
"exista doua feluri de suferinte: una fizica si una morala. Cea fizica oricat de dureroasa ar fi, intotdeauna o depasim. Cea morala insa ne-o alegem. Insa uneori ce alegem ne poate omori." Iar eu sunt o pacatoasa, dar doar fatza de min e insami. Si de cate ori am gresit fatza de mine, s-a rasfrant si asupra catorva. Insa eu nu indraznesc sa-mi cer iertare, incerc pe cat pot sa reduc atatea greseli pe viitor. Si ma bucur ca un copil ori de cate ori am cate un triumth mic. pentru ca iertarea e tardiva si vine inutil.

Doar pctul meu de vedere.
Ultima oară modificat 02 Apr 2010, 05:36 de către irina, modificat 1 dată în total.

irina

Mesaj de irina » 02 Apr 2010, 05:10

eu vreau doar sa le multumesc celor care au avut bunul simtz si inspiratia sa nu-si piarda timpul cu mine, si ca daca nu au au putut/vrut etc etc.....sa-mi ofere ce eu ceream ori aveam nevoie cu adevarat, macar nu m-au incurcat. Exista cateva persoane carora nu le-am multumit suficient la momentul cand au facut cel mai nobil gest din punctul meu de vedere, pentru ca eram prea ocupata sa-mi plang de mila cand ar fi trebuit sa savurez si sa-i multumesc. Dar niciodata nu-i prea tarziu, si-mi pare ca nu le multumesc pentru ce si-ar dori ei ca merita vis-a-vis de mine.
Ultima oară modificat 02 Apr 2010, 05:38 de către irina, modificat 1 dată în total.

irina

Mesaj de irina » 02 Apr 2010, 05:21

si sa stii Emile in ciuda reactiilor mele tu chiar nu mi-ai gresit cu nimic.

am o multumire pe care am uitat mereu sa o mentionez: ii multumesc lui happy2( pt. ca e pe forum), pentru ca mi-a dat un sut in cur(regret doar ca n-a fost mai devreme), altfel nu sunt convinsa daca as fi putut realiza impreuna cu el, ceea ce am realizat fara el(nu singura, ca am trait printre oameni in ciuda deselor mele izolari si non-comunicari) si am azi. Sincer mi-as dori ca viata sa-i ofere muuuuulte iar Dumnezeu sa-i ofere pe masura bunatatii sale de atotputernic ce este. Eu gatesc azi si maine si daca crede ca poate primi un pachet de la mine, atunci sa de-a un fluier, ca numele il stiu, sa-mi zica orasul unde sa il trimit. Si poate sa-mi si ceara si altceva (material, ma refer). Sa fie primit de sufletul cui vreau eu in gand. Da macar sa-mi zica daca il primeste pentru ca eu chiar vreau sa ofer dar doar cuiva care isi doreste si chiar nu iroseste ce am eu de oferit.

irina

Mesaj de irina » 02 Apr 2010, 05:47

mie de vinerea marea imi doresc liniste si cat mai multe piedici, pentru ca impreuna avandu-le in viata mea, uh ce iese. Iar la ceilati ce-si doresc ei, sa primeasca si ce cred ei ca au nevoie si caz ca difera .... si ceea ce au nevoie cu adevarat. Eu asta cred ca ar echivala cu o iertare.. nu sa zici: te-am iertat, v-am iertat. Ci sa-i oferi de mancare si apa si tot ce au nevoie, ... sau sa te rogi sa primeasca .. pt. ca uneori n-ai cum le oferi tu.... doar esti unul dintre ei ... si celor care apoteotic ii numim generic, generalizat si atat de neadevarat: "dusmanii nostri".

Emil
badaranu duplicitar

Mesaj de Emil » 02 Apr 2010, 06:20

asta e pt. usurarea constiintei personale, se stie bine parerea mea despre iertare. mai bine pune un disclaimer unde de la mine nu e necesar sa-ti ceri iertare, cine sunt eu in fond pt. tine?!
Sa-mi cer eu iertare de la tine? de ce si pentru ce? iar n-ai inteles mesajul, din pacate, ca de obicei.

irina

Mesaj de irina » 02 Apr 2010, 06:37

ete ghinionul asta s-ar putea sa fie o binecuvantare pt. mine. Eu 0 astept pe Steffy sa iesim, mergem sa cautam atentii si in drum poate ma plimba si prin parc si pe mine.

irina

Mesaj de irina » 02 Apr 2010, 06:43

creca eu incercam iarasi discret (sau poate iar am gresit entrumentul ) sa-ti zic ca totusi eu refuz sa fiu la ceea ce-ai ales sa-ti trebuiesc, chiar si indirect. Imi pare rau ca nu-ti multumesc. Insa parca eu m-as fi folosit la altceva, dragule! Si eu nu stiam ati arata asta decat prin a bate campii in mod serios si cu simt de raspundere. So......acum o sa ma retrag undeva unde refuz sa inteleg asa grozavie. Si o sa-ti trimit o vedere, care-ti va spune mai multe.

P.S. Aceeasi javra.

sihamen

Mesaj de sihamen » 02 Apr 2010, 07:13

Emil scrie:Avind in vedere ca azi este vinerea mare,eu va iert toate pacatele pe care cu voie sau fara de voie le-ati facut impotriva mea de-a lungul timpului.
Asa cum zice tatal nostru;
" Si ne iarta noua gresalile noastre asa cum si noi iertam gresitilor nostrii "
Paste fericit la toata lumea !
Glad Påsk!
P.S.este valabil si pentru cei de dincolo, eu fiind banat nu pot scrie.

Imagine

Emile, in poza pe care ai pus-o, IL vad pe Iisus, parca se roaga.
Nu stiu pentru cine se roaga, dar in poza pe care o pun eu acum, aceasi persoana, stiu pentru cine sufera.

Imagine

Emil
badaranu duplicitar

Mesaj de Emil » 02 Apr 2010, 07:26

irina scrie:creca eu incercam iarasi discret (sau poate iar am gresit entrumentul ) sa-ti zic ca totusi eu refuz sa fiu la ceea ce-ai ales sa-ti trebuiesc, chiar si indirect. Imi pare rau ca nu-ti multumesc. Insa parca eu m-as fi folosit la altceva, dragule! Si eu nu stiam ati arata asta decat prin a bate campii in mod serios si cu simt de raspundere. So......acum o sa ma retrag undeva unde refuz sa inteleg asa grozavie. Si o sa-ti trimit o vedere, care-ti va spune mai multe.

P.S. Aceeasi javra.
Ma femeie, eu nu am nevoie de tine si nu-mi trebuiesti la nimic. Pentru mine esti o oarecare o forumista de pe un forum unde vin sa mai scriu si eu cite ceva si sa ma conversez cu lumea. Nu-mi trimite nimic, ca nu am nevoie de nimic. OK ?

irina

Mesaj de irina » 02 Apr 2010, 07:34

dar n-o puneam exclusiv pt. tine. Era doar o scuza ca sa pot continua sa fiu ca si pana acum. Daca nu erai tu, vorbeam singura si tot trimiteam o vedere chiar si in eter. Ma plictisesc si erai doar la indemana. Nu mai fi asa mahnit. Nu se merita.

Emil
badaranu duplicitar

Mesaj de Emil » 02 Apr 2010, 07:42

irina scrie:dar n-o puneam exclusiv pt. tine. Era doar o scuza ca sa pot continua sa fiu ca si pana acum. Daca nu erai tu, vorbeam singura si tot trimiteam o vedere chiar si in eter. Ma plictisesc si erai doar la indemana. Nu mai fi asa mahnit. Nu se merita.
Bine. Mesajul meu era doar sa va spun Glad Påsk. Doar atit. Pune ce vrei fa ce vrei, pur si simplu nu ma intereseaza. Si cu asta am terminat.

irina

Mesaj de irina » 02 Apr 2010, 07:44

Bine. Mai tarziu o sa-ti raspund si tie. Insa eu n-am de gand sa ma termin asa rapidi.si totusi: Hai Rapidu'.

irina

Mesaj de irina » 02 Apr 2010, 07:50

din toata melodia ete azi ce-mi place:
Iubesc, am curaj si ma tem. ....
Afara roiesc întunerici
Aici suntem noi luminosi
Se cearta-ntre ele biserici
Facându-si acelasi repros. .....
Îmi place mai mult când esti trist/a
Tristetea, de fapt, e a ta.

irina

Mesaj de irina » 02 Apr 2010, 07:53

Emil scrie:Pune ce vrei fa ce vrei, pur si simplu nu ma intereseaza.
nici nu ma indoiam ca ar fi altfel. Multumesc ca ti-ai mai clarificat a mia oara.

sihamen

Mesaj de sihamen » 02 Apr 2010, 07:58

Irina, am trimes pachetul.
Sambata seara mi-au zis, suna-i pentru amanunte.

Daca nu-l gasesti, stii tu, soferul, mascati si gata, pachetu prezent. Metoda incercata, rezultate asigurate.

irina

Mesaj de irina » 02 Apr 2010, 08:18

saru-mana. cat despre acel daca .... eu am experimentat altceva. Privesc simplu si obtin imediat. Creca s-o dus vestea c-as fi cine stie ce zbir inconstient ... saraca matza perfida.

happy2

Mesaj de happy2 » 02 Apr 2010, 12:22

irina scrie:si sa stii Emile in ciuda reactiilor mele tu chiar nu mi-ai gresit cu nimic.

am o multumire pe care am uitat mereu sa o mentionez: ii multumesc lui happy2( pt. ca e pe forum), pentru ca mi-a dat un sut in cur(regret doar ca n-a fost mai devreme), altfel nu sunt convinsa daca as fi putut realiza impreuna cu el, ceea ce am realizat fara el(nu singura, ca am trait printre oameni in ciuda deselor mele izolari si non-comunicari) si am azi. Sincer mi-as dori ca viata sa-i ofere muuuuulte iar Dumnezeu sa-i ofere pe masura bunatatii sale de atotputernic ce este. Eu gatesc azi si maine si daca crede ca poate primi un pachet de la mine, atunci sa de-a un fluier, ca numele il stiu, sa-mi zica orasul unde sa il trimit. Si poate sa-mi si ceara si altceva (material, ma refer). Sa fie primit de sufletul cui vreau eu in gand. Da macar sa-mi zica daca il primeste pentru ca eu chiar vreau sa ofer dar doar cuiva care isi doreste si chiar nu iroseste ce am eu de oferit.
Ai o multumire de-ai uitat mereu s-o mentionezi ..dar pana la urma n-ai rezistat si ti-ai amintit
Irina, 1 aprilie a fost ieri, da tu incearca si azi daca iti place sa te pacalesti, n-are ce ma deranja pe mine. Insa ma bucur ca iti mege bine, daca tot esti asa implinita material de-ti da pe afara ia-ti si o masina de spalat rufe si tubu ala prin care iese murdaria baga-l in WC la tine acasa. Asta-i forum nu casa de spovedanie si nici cutia milei din biserica.
In rest, sper sa putem pastra linia si limitele unui forum aici, mi-esti simpatica uneori cand scrii si las-o sa ramana asa mai bine.

Claudiu

Mesaj de Claudiu » 02 Apr 2010, 13:14

Paste Fericit ,tuturor !

sihamen

Mesaj de sihamen » 02 Apr 2010, 15:14

Claudiu scrie:Paste Fericit ,tuturor !

Paste cu lumina sfanta, dragoste si sanatate din partea noastra!

irina

Mesaj de irina » 03 Apr 2010, 02:43

happy2 scrie:daca tot esti asa implinita material de-ti da pe afara ia-ti si o masina de spalat rufe si tubu ala prin care iese murdaria baga-l in WC la tine acasa. Asta-i forum nu casa de spovedanie si nici cutia milei din biserica.
sa fie primit si asta.

irina

Mesaj de irina » 03 Apr 2010, 02:49

happy2 scrie:
Ai o multumire de-ai uitat mereu s-o mentionezi ..dar pana la urma n-ai rezistat si ti-ai amintit
Irina, 1 aprilie a fost ieri, da tu incearca si azi daca iti place sa te pacalesti, n-are ce ma deranja pe mine.
vezi tu, despre asta de nu-ti vine tie sa crezi...... vorbeam mai sus ca am obtinut fara TINE. Si chiar daca crezi ca acum ma pacalesc, n-ai idee cat de fericita sunt pentru ceea ce am obtinut pana azi. Ca tu ma crezi sau nu .... asta e ... nu le pot avea pe toate in viata. Si sincer ma bucur ca am reusit sa mentionez intr-un final. Dar imi pare rau inc-o data daca n-a fost ceea ce ti-ai dori sa auzi. Poate SAPTAMANA viitoare o sa nimerim tus trei prin Atena si o sa afli ca nu a fost nicicum o pacaleala, ca eu chiar iti multumesc ca ai fost ATUNCI un adevarat OM. Iar pachetul era un fel de recunostinta, pt. ca te-am vazut ca ai vrut sarmale de la dimitris. Pe langa cate am oferit, chiar daca si alea consideri ca or fi pacaleala ori demne de aruncat la WC..... cateva sarmale or un pachet nu ar schimba cu nimic. Asa credeam eu in naivitatea mea. Dar multumesc ca ai refuzat. Chiar as fi vrut ca ceea ce am de oferit .... sa nu fie aruncat la wc chiar daca deseori cica sunt demne de aruncat la WC.

P.S. Banii......astia ii faci. Liniste sa ai. Si cu cine.

irina

Mesaj de irina » 03 Apr 2010, 03:08

Claudiu scrie:Paste Fericit ,tuturor !
mersic, pui. Si tie la fel.

Emil
badaranu duplicitar

Mesaj de Emil » 03 Apr 2010, 03:18

La noi a fost cea mai friguroasa perioada de cind sint eu acilea in Suedia. Asteptam si noi sa se faca frumos sa vie cu adevarat primavara, sa iesim si noi la picnic, cu bicicletele...este asa de frumos aici primavara flori si verdeata peste tot,curatenie si ordine aer curat, liniste si pace.

irina

Mesaj de irina » 03 Apr 2010, 03:26

si eu sper sa fie frumos si sa nu ploo pentru ca de Florii aici o plouat. Oricum in atata dezordine aparenta care zace la mine prin casa, viata mea mi se pare parca mai ordonata si neplouata. Si as vrea sa ies afara sa nu fiu nevoita sa asez prin casa. Inainte parca era o idee mai ordonata casa mea. Si din motive pe care nu le inteleg, nu-mi iese mancarea. Si inainte faceam mancare cu compu' langa mine, creca mi-am pierdut dexteritatea. Daca m-am trezit de dimineata de pomana si pana la 12 nu-mi ies zozonacii arunc incercarile si mac sa cumpar.

Emil
badaranu duplicitar

Mesaj de Emil » 03 Apr 2010, 03:38

Noi am facut curatenie,am spalat perdele, ferestre, luceste casa. Ce inseamna sa ai o cumatra adevarata linga tine, de drag le faci pe toate astea.
Linga noi este un mic parc zoologic cu tot felul de animalute si pe urma padurea. Padure mare, cu alei unde sa te plimbi. O alee se cheama Kärleksstigen (aleea dragostei) ma plimb cu cumatra mea de mina ca la 17 ani, ne spunem cuvinte frumoase de dragoste, mai un sarut, una alta...frumoasa-i viata. De multe ori sintem doar noi pe acolo, acilea este un orasel micut, ca o statiune, mergi kilometri si nu vezi pe nimeni.

sihamen

Mesaj de sihamen » 03 Apr 2010, 03:44

Emil scrie:La noi a fost cea mai friguroasa perioada de cind sint eu acilea in Suedia. Asteptam si noi sa se faca frumos sa vie cu adevarat primavara, sa iesim si noi la picnic, cu bicicletele...este asa de frumos aici primavara flori si verdeata peste tot,curatenie si ordine aer curat, liniste si pace.

Emile, ia avionu si in trei ore esti aici.
Soare cald, liniste (mai,mai, atenieni astia, cum vin sarbatorile au si fugit din oras la caselor la mare) nici un sfert nu a mai ramas aici.

Si binenteles miel si tot felul de acareturi.

Imagine

Emil
badaranu duplicitar

Mesaj de Emil » 03 Apr 2010, 03:48

Mersi de invitatie. O sa venim noi, dar acuma nu se poate, mai incolo cind om putea si noi.

irina

Mesaj de irina » 03 Apr 2010, 03:49

pii daca eu fac curatzenie si vine Tina si rupe hartiute bucatzele bucatzele si isi duce peste tot jucariile de plush. Ce drg imi e. Si ma schelalaie ca vrea ce am eu in boluri, cu ochii aia mici si tristi. Se duce naibii toata curatzenia. Si degeaba i-am explicat una alta, ca incepe sa sara in sus crezand ca totul e o joaca si ma gandesc ca mi-am gasit nasul. Catzaua seamana la caracter al naibii de muult cu mine.

Si da, Emile. E asa frumoasa viata. Chiar asa..... ce dracu caut eu in bucatarie amu? Ia sa ma fac eu acuma mumoasa, bag o tzoala pi mine si sa ma car sa cumpar cozonaci si pasca.

irina

Mesaj de irina » 03 Apr 2010, 04:22

sa fiti cuminti! macar pana ma intorc io pe forum. sa va faceti de cap dar cu suflet .... si nu cu cap.

happy2

Mesaj de happy2 » 03 Apr 2010, 04:58

irina scrie: . Iar pachetul era un fel de recunostinta, pt. ca te-am vazut ca ai vrut sarmale de la dimitris. Pe langa cate am oferit, chiar daca si alea consideri ca or fi pacaleala ori demne de aruncat la WC..... cateva sarmale or un pachet nu ar schimba cu nimic. Asa credeam eu in naivitatea mea. Dar multumesc ca ai refuzat. Chiar as fi vrut ca ceea ce am de oferit .... sa nu fie aruncat la wc chiar daca deseori cica sunt demne de aruncat la WC.
Irina, nu dramatiza pe seama sarmalelor, sunt convins ca sunt foarte gustoase. Alta era evident ideea si tu pricepi foarte bine. Daca ajungi prin Atena si mai sunt la momentul ala pe aici, m-ar bucura sa ne vedem.

irina

Mesaj de irina » 03 Apr 2010, 12:29

sihamen scrie:Irina, am trimes pachetul.
Sambata seara mi-au zis, suna-i pentru amanunte.

Daca nu-l gasesti, stii tu, soferul, mascati si gata, pachetu prezent. Metoda incercata, rezultate asigurate.
iepurasul asta e shugubatz anul ista.
ce sa spun Dimitris. Dupa ce am fost scoasa in oras ca am fost copil cuminte am primit cele mai frumoase cadouri. Unul ar fi acesta si pun poza pt. ca face cat o mie de cuvinte:
Imagine

iar eu pt. ca am fost un copil care a fost ascultat cu adevarat am primit unele din lucrurile frumoase din viata mea pe care le devorez:
Imagine

Sa vina si la voi asa iepurasul.

sihamen

Mesaj de sihamen » 03 Apr 2010, 12:33

Ne-am bucurat mult.

Asa ne iubeste Dumnezeu si ne trimete darurile Lui necontenit.
Din experienta proprie.

Emil
badaranu duplicitar

Mesaj de Emil » 03 Apr 2010, 12:43

Stiti ce-am observat io din experienta mea? Dumnezeu iti da dar iti si ia.
Iti da bani iti ia sanatatea...iti da sanatatea inapoi, dar iti ia dragostea...cind iti da dragostea iar iti ia banii.
Ultima oară modificat 03 Apr 2010, 12:59 de către Emil, modificat 1 dată în total.

irina

Mesaj de irina » 03 Apr 2010, 12:57

lasa Emile, cand iti da si bani si dragoste, inseamna ca deja ti-a luat altceva
iti dau una, ca iar devin trista. Hai ca mac sa mai frec oleaca prin casa, ca-mi trece. Sau macar am impresia. ca de dus s-a dus.

sihamen

Mesaj de sihamen » 03 Apr 2010, 13:19

Emil scrie:Stiti ce-am observat io din experienta mea? Dumnezeu iti da dar iti si ia.
Iti da bani iti ia sanatatea...iti da sanatatea inapoi, dar iti ia dragostea...cind iti da dragostea iar iti ia banii.

Ai perfecta dReptate Emile. Eu am experimentat acest adevar pe pielea mea. Dar daca Bunul Dumnezeu ne da sanatate si bucurii, nu ne pasa de bani. Tot mai fericiti suntem noi fara bani decat prapaditi aia care nii au luat.

Imagine

irina

Mesaj de irina » 03 Apr 2010, 13:21

-Beni-

Mesaj de -Beni- » 14 Iul 2010, 03:01

Apropo de pacate, voi cum credeti ca pot fi iertate pacatele?

sihamen

Mesaj de sihamen » 14 Iul 2010, 04:46

Dezlegare
1. Dezlegarea păcatelor înseamnă înlăturarea păcatelor (scăparea de ele). Aceasta se poate face doar de preoţi, prin taina spovedaniei. Dumnezeu a dat putere preoţilor şi numai lor, ca “să lege şi să dezlege păcatele oamenilor”. După ce o persoană şi-a mărturisit păcatele, preotul pune patrahilul pe capul lui şi spune: ” Cu puterea care-mi este dată de la Dumnezeu, te iert în numele Tatălui, şi al Fiului, şi al Sfântului Duh “. Atunci însuşi Dumnezeu, iartă păcatele mărturisite.

http://webcache.googleusercontent.com/s ... ro&ct=clnk

http://www.youtube.com/watch?v=8XcLzMVk ... re=related

Dupa încheierea acestei sfinte ceremonii, din pricina euforiei ce se realizează din cauza acestui fenomen, preoți se exteriorizarea prin dansuri populare moderne maneliste.
Ultima oară modificat 14 Iul 2010, 06:12 de către sihamen, modificat de 3 ori în total.

irina

Mesaj de irina » 14 Iul 2010, 05:58

-Beni- scrie:Apropo de pacate, voi cum credeti ca pot fi iertate pacatele?
nu egzista asa ceva. doar naivii si sadicii pot induce prostimii senzatia ca exista iertare. ideal ar fi sa nu se ajunga acolo. Eu cand gresesc major ar fi rusinos sa-mi mai cer si iertare. As insulta pe alalalt si mai ales pe mine. Pe cine dracu as pacali eu sa cred ca se poate asa ceva. Vorba aia: mergem inainte ca inapoi nu se mai poate, bre.

sihamen

Mesaj de sihamen » 14 Iul 2010, 06:22

Fiica Lui Dumnezeu, trebe sa te spovedesti si sa te duci la duhovnicul tau sa ceri sa-ti ierte pacatele.
Numai daca pacatele tale nici Dumnezeu nu la mai poate ierta!!!

Imagine
Ultima oară modificat 14 Iul 2010, 06:35 de către sihamen, modificat 1 dată în total.

irina

Mesaj de irina » 14 Iul 2010, 06:31

hai hai. doar nu m-am bolanzat sa mac la unu care e la fel plin de pacate ca un duhovnic, crede-ma ca n-am nici o garantie ca ala e fara de pacate. In schimb nu-mi povesti ca tu stii sa ierti ca nu te cred. Ori poate Beni tatoneaza terenul si vrea sa vaza daca va fi iertat/a. La astia de suntem aci sa-si puna gandu'n cui. Cel putin de la mine.

irina

Mesaj de irina » 14 Iul 2010, 06:37

sihamen scrie: Numai daca pacatele tale nici Dumnezeu nu la mai poate ierta!!!
eu cel putin nu am pretentii din astea. macar atat sa se remarce. pt. ca eu cand cetesc idiotenii despre scuzoaie si iertari mi-e o lehamite de numa. Da asa, drept sa-ti spun pacatele mele nici nu cred sa intre in categoria pacate, sau cel putin nu alea de altii le considera pacate sau greseli la mine.

sihamen

Mesaj de sihamen » 14 Iul 2010, 06:38

Nici eu.
Ai vazut ca catel frumos ti-am pus in poza?

irina

Mesaj de irina » 14 Iul 2010, 06:44

mersic. eu am calcat-o din greseala pe Tina pe labuta.......pai se baga printre picerile mele si eu aveam tocuri si ma grabeam si ea vroia sa se joace. Offff si schiopateaza. am pus-o in patutz langa mine. Si e asa fericita.

sihamen

Mesaj de sihamen » 14 Iul 2010, 06:47

irina scrie:
sihamen scrie: Numai daca pacatele tale nici Dumnezeu nu la mai poate ierta!!!
eu cel putin nu am pretentii din astea. macar atat sa se remarce. pt. ca eu cand cetesc idiotenii despre scuzoaie si iertari mi-e o lehamite de numa. Da asa, drept sa-ti spun pacatele mele nici nu cred sa intre in categoria pacate, sau cel putin nu alea de altii le considera pacate sau greseli la mine.
N-are importanta ce cred alti.Ce crezi tu si simti personal conteaza.
Nu astepta de la alti sa aprecieze corect valoarea ta. Ei nu pot din cauza pacatelor lor marsave sa vada adevarul.

In toti acesti ani, aici pe forum, am priceput de cel duce capul pe fiecare. Vai de staua unora. Vorba lui Emil.

Imagine

sihamen

Mesaj de sihamen » 14 Iul 2010, 06:56

irina scrie::kiss: mersic. eu am calcat-o din greseala pe Tina pe labuta.......pai se baga printre picerile mele si eu aveam tocuri si ma grabeam si ea vroia sa se joace. Offff si schiopateaza. am pus-o in patutz langa mine. Si e asa fericita.

Verifica daca nu e ceva mai grav! Caini de felul lor sunt animale foarte rezistente la traume si nu poti sa remarci din prima, daca sunt ranite si cat de grav.
Din experienta proprie. Lupoaica mea, numai cand am dus-o la Veterinar am aflat ca era taiata la picior si inca adanc.

N-am poze la indemana acum.

irina

Mesaj de irina » 14 Iul 2010, 07:00

am dus-o la veterinar. a zis ca e ii va trece. Mi-a zis ca se alinta mai mult da tot mie mila si ca-i va fi invatatura de minte. Ei bine de atunci nu se mai arunca asa intre picerile mele sa ma de-a jos. In parc ma inconjura cu lantul, nu aveam timp sa reactionez. Acum cum vede ca pasesc, imi acorda prioritate.

-Beni-

Mesaj de -Beni- » 19 Iul 2010, 02:17

Sihamene, ce garantie ai ca preotul ala nu face ceva de pomana acolo, ca sa-ti ia banii, si te-a lasat? Sau de unde stii ca omul ala e atat de curat, incat sa poata discuta cu Dumnezeu? Chiar asa, voi ce considerati ca sunt pacatele? Cine credeti ca este Dumnezeu?

sihamen

Mesaj de sihamen » 19 Iul 2010, 05:33

-Beni- scrie: Cine credeti ca este Dumnezeu?
Pulea Spataru

Scrie răspuns