Bombe ....

zum

Bombe ....

Mesaj de zum » 03 Iul 2009, 00:40

In curand vom fi obligati sa ne platim asigurarea medicala, dupa puteri fireste. Cei cu venituri mici vor plati mai mult, ca asa e normal! Vestea va trece neobservata deocamdata, lumea e inca in lacrimi dupa Michael ...

calugaru' vaxile

Re: Bombe ....

Mesaj de calugaru' vaxile » 03 Iul 2009, 01:33

zum scrie:In curand vom fi obligati sa ne platim asigurarea medicala, dupa puteri fireste. Cei cu venituri mici vor plati mai mult, ca asa e normal! Vestea va trece neobservata deocamdata, lumea e inca in lacrimi dupa Michael ...
aha, deci in curind o sa avetz motiv real sa plinjetz ...

chestia cu aia cu venituri mai mici care platesc mai mult, insa, n-o inghit. e ilogic

zum

Mesaj de zum » 03 Iul 2009, 15:58

calugaru' vaxile scrie:chestia cu aia cu venituri mai mici care platesc mai mult, insa, n-o inghit. e ilogic
don calugare, e axiomatica....ar trebui sa o intzalegi !Gasesti formula...si o aplici...ata-i!

calugaru' vaxile

Mesaj de calugaru' vaxile » 03 Iul 2009, 21:19

zum scrie:
calugaru' vaxile scrie:chestia cu aia cu venituri mai mici care platesc mai mult, insa, n-o inghit. e ilogic
don calugare, e axiomatica....ar trebui sa o intzalegi !Gasesti formula...si o aplici...ata-i!
tocma' ca nu e. da' da si tu algoritmu' de calcul, sa vedem

pribeag

Mesaj de pribeag » 04 Iul 2009, 14:47

algoritmi, tecuci - tzitzitzi

calugaru' vaxile

Mesaj de calugaru' vaxile » 05 Iul 2009, 05:51

pribeag scrie:algoritmi, tecuci - tzitzitzi
nu, algoritmu' harare. ala prin care ai facut tu sex cu tacklaoa

zum

Mesaj de zum » 05 Iul 2009, 10:36

calugaru' vaxile scrie:
Chiar daca ar fi asa, nu e nici o bomba, da' nu e!

Revenind la subect...Obama incepe sa-si arate coltii!

zum

Mesaj de zum » 05 Iul 2009, 10:45

Michael Jackson mort! Toata lumea il plange desi nu-l mai plange pe el ci o aratare scheletica lipsita de vlaga sau inteligenta. Nu stiu de ce imi pare rau ca nu mai e desi nu sunt un fan de-al lui.

calugaru' vaxile

Mesaj de calugaru' vaxile » 05 Iul 2009, 21:49

zum scrie:
calugaru' vaxile scrie:
Chiar daca ar fi asa, nu e nici o bomba, da' nu e!

Revenind la subect...Obama incepe sa-si arate coltii!
muica, da' credeai c-o sa vie sa faca fro vraja, ceva?

zum

Mesaj de zum » 06 Iul 2009, 00:14

calugaru' vaxile scrie:muica, da' credeai c-o sa vie sa faca fro vraja, ceva?
mde, ca tot uomu, trageam si io acolo o mica nadejde...

zum

Mesaj de zum » 09 Iul 2009, 23:40

Nu stiu daca asta se califuca de bomba sau de grenada?

Mass. is 1st state to sue feds over marriage law
By DENISE LAVOIE – 1 day ago
BOSTON (AP) — Massachusetts, the first state to legalize gay marriage, sued the U.S. government Wednesday over a federal law that defines marriage as a union between a man and a woman.

http://www.google.com/hostednews/ap/art ... wD99AGEU80

Cum ar suna definitia casatoriei ...pentru ca toata lumea sa fie multumita..inclusiv motanul meu?

happy2

Mesaj de happy2 » 11 Iul 2009, 18:00

zum scrie:Michael Jackson mort! Toata lumea il plange desi nu-l mai plange pe el ci o aratare scheletica lipsita de vlaga sau inteligenta. Nu stiu de ce imi pare rau ca nu mai e desi nu sunt un fan de-al lui.
Si eu il preferam in viata.. imi puteam permite a mi-l aminti asa cum era in perioada cand muzica si scena il definea. Pe bune, mai ascult din cand in cand MJ dar inainte de a crapa puteam sa-l ascult fara sa am in imagine o mumie. Acum, nu. Moartea sa, in loc sa fie un simplu punct pe final, a devenit un soi de eveniment cu asemenea greutate ca aproape a pus in umbra tot ce il reprezenta. Niciodata n-am constientizat mai bine decat in aceste momente cine in fapt devenise. O relicva caruia cu greu i-am mai fi putut identifica umbra, in lumina reflectoarelor. Si la propriu si la figurat.

zum

Mesaj de zum » 27 Aug 2009, 13:05

Bucurestenii sunt baieti isteti...au boooo-hait-o pe Madoana...bine imi pare!

Claudiu

Mesaj de Claudiu » 27 Aug 2009, 15:27

acu vreo cateva zile bucurestenii (nicio aluzie) se minunau ca "negresele" madamei Ciccone se opreau la semafor .dupa cateva orishoare s-au cracanat de stupefactie auzind-o live ,la probe.ar fi pupat-o si pe calcaiul stang mergand ca in pelerinaj la bolovanu negru'.
e numai o constatare a unui nedamvobitean.

aurora

Mesaj de aurora » 27 Aug 2009, 16:16

Claudiu scrie:acu vreo cateva zile bucurestenii (nicio aluzie) se minunau ca "negresele" madamei Ciccone se opreau la semafor .dupa cateva orishoare s-au cracanat de stupefactie auzind-o live ,la probe.ar fi pupat-o si pe calcaiul stang mergand ca in pelerinaj la bolovanu negru'.
Oare despre ce vorbeşti?
Eu am scris numai câteva din impresiile pe care le-am auzit de la oameni care au fost la concert.
Şi sunt încă mulţi pe care i-am auzit spunând că au plecat după numai jumătate de oră de concert.

Claudiu

Mesaj de Claudiu » 27 Aug 2009, 17:05

aurora scrie:
Claudiu scrie:acu vreo cateva zile bucurestenii (nicio aluzie) se minunau ca "negresele" madamei Ciccone se opreau la semafor .dupa cateva orishoare s-au cracanat de stupefactie auzind-o live ,la probe.ar fi pupat-o si pe calcaiul stang mergand ca in pelerinaj la bolovanu negru'.
Oare despre ce vorbeşti?
Eu am scris numai câteva din impresiile pe care le-am auzit de la oameni care au fost la concert.
Şi sunt încă mulţi pe care i-am auzit spunând că au plecat după numai jumătate de oră de concert.
Nu ai scris,ai copiat,virgulele mi-s martore.
Concertul a fost un esec? Mi-e perpendicular.Ti-o spun pe shustache,faptul ca Madonna a mai ramas o zi in Romania a dat bine la imagine.

aurora

Mesaj de aurora » 27 Aug 2009, 17:31

Claudiu scrie:
aurora scrie:
Oare despre ce vorbeşti?
Nu ai scris,ai copiat,virgulele mi-s martore.
Concertul a fost un esec? Mi-e perpendicular.Ti-o spun pe shustache,faptul ca Madonna a mai ramas o zi in Romania a dat bine la imagine.
Una ai scris în prima postare, alta te-am întrebat eu, alta ai răspuns tu.
bucurestenii (nicio aluzie) se minunau ca "negresele" madamei Ciccone se opreau la semafor
???
dupa cateva orishoare s-au cracanat de stupefactie auzind-o live ,la probe
???
ar fi pupat-o si pe calcaiul stang mergand ca in pelerinaj la bolovanu negru'.
???
e numai o constatare a unui nedamvobitean
Cum ai facut aceste constatari?

Nu mă bucură eşecul concertului, pentru cei care au dorit s-o vadă, să vadă un spectacol,
(în primul rând fiica mea şi alţii apropiaţi mie) mi-ar fi plăcut să fie un show reuşit.
Că Madonna a mai rămas în Bucureşti, fără să avem habar din ce cauză a făcut-o, nu ştiu la a cui imagine "a dat bine".

Claudiu

Mesaj de Claudiu » 27 Aug 2009, 17:34

aurora scrie: nu ştiu la a cui imagine "a dat bine".
a lui Base !

aurora

Mesaj de aurora » 27 Aug 2009, 17:44

Claudiu scrie:
a lui Base !
Aha... pe şestache ai tu informaţia că-i dă un "privat" lui Base ?

Claudiu

Mesaj de Claudiu » 27 Aug 2009, 18:05

aurora scrie:
Claudiu scrie:
a lui Base !
cu virgulele ramane cum am stabilit?

Claudiu

Mesaj de Claudiu » 27 Aug 2009, 18:08

aurora scrie:
bucurestenii (nicio aluzie) se minunau ca "negresele" madamei Ciccone se opreau la semafor
???
???
???
tu ai televizor acasa?

aurora

Mesaj de aurora » 27 Aug 2009, 18:30

Claudiu scrie:
aurora scrie:
Claudiu scrie:
a lui Base !
cu virgulele ramane cum am stabilit?
ce virgule?

aurora

Mesaj de aurora » 27 Aug 2009, 18:31

Claudiu scrie:
aurora scrie:
???
???
???
tu ai televizor acasa?
Da, si?

aurora

Mesaj de aurora » 27 Aug 2009, 18:40

uite incă o părere şi mai plastic exprimată

"Băi, frate, femeia asta e un mega antitalent, în afara faptului că se maimuţăreşte tot timpul, din gura ei nu iese mai nimic!!
La un moment dat când a început să cânte, am crezut că râgâie în microfon sau chiar mai rău, îşi scoate amigdalele pe nas!!
Nu are voce nici măcar căt Loredana noastră, o altă fiţoasă!!
Croncănitul unei ciori este cu mult mai melodios decât aşa-zisa voce a divei, mai bine spus a guristei!!
Ţopăia pe scenă de parcă intrase necuratu în ea, la un moment dat am crezut că o să dărâme coteţul ăla de scenă !!
Încă o dată cei din occident ne-au demonstrat cum se fac banii din nimic, că asta a fost concertul ăsta, un mega nimic!! "

Emanuel

Mesaj de Emanuel » 27 Aug 2009, 18:43

aurora scrie:uite incă o părere şi mai plastic exprimată

"Băi, frate, femeia asta e un mega antitalent, în afara faptului că se maimuţăreşte tot timpul, din gura ei nu iese mai nimic!!
La un moment dat când a început să cânte, am crezut că râgâie în microfon sau chiar mai rău, îşi scoate amigdalele pe nas!!
Croncănitul unei ciori este cu mult mai melodios decât aşa-zisa voce a divei, mai bine spus a guristei!!
Ţopăia pe scenă de parcă intrase necuratu în ea, la un moment dat am crezut că o să dărâme coteţul ăla de scenă !!
Încă o dată cei din occident ne-au demonstrat cum se fac banii din nimic, că asta a fost concertul ăsta, un mega nimic!! "
cine naiba a scris porcaria asta??!!

Claudiu

Mesaj de Claudiu » 27 Aug 2009, 19:00

aurora scrie:uite incă o părere şi mai plastic exprimată

Soro,fratele asta a fost dus cu muia .N-a participat in viata lui la un concert.De ce nu intelegi ca spectatorul plateste , daca nu ii e bine sau nu intelege e problema lui.
Repet,unghiul drept nu s-a schimbat.

nemo*

Mesaj de nemo* » 28 Aug 2009, 00:42

am citit pe alt forum ca a salutat publicul in tiganeste, sfatuindu-i pe romani sa nu fie rasisti. si ca organizarea a fost infecta, lumea tare dezamagita.

zum

Mesaj de zum » 28 Aug 2009, 04:59

nemo* scrie:am citit pe alt forum ca a salutat publicul in tiganeste, sfatuindu-i pe romani sa nu fie rasisti. si ca organizarea a fost infecta, lumea tare dezamagita.
Madonna seamana din ce in ce mai mult cu Bette Davis...! O spuneau niste comentatori americani.....Oricum a luat mai multe milioane pentru "pozitia" ei politica decat a luat pe show-ul asta ghiveci!
Mare bataie de joc ! Insa cineva are dreptate aici, talent ioc, tupeu cu carul...doar se stie ca e un "fenomen" si nimic altceva

zum

Mesaj de zum » 28 Sep 2009, 13:18

vaccin cu forta, bratarica la mana si camping

http://www.youtube.com/watch?v=P3DpNBToYl4

Imagine

zum

Mesaj de zum » 09 Oct 2009, 09:15

Ha, ha , ha...Obama a luat premiul Nobel......brava lui!

Scrie răspuns