Dont worry, it's an American thing

zum

Re: Dont worry, it's an American thing

Mesaj de zum » 10 Dec 2008, 00:58

Serial Healer scrie:
zum scrie:Corect. Aplicarea legii este "an American thing". Ai inceput sa te mai dezgheti zumski?

Da, in esenta este vorba de cine aplica legea, cum, unde, cu ce autoritate......legea ceva golit de sens in cazul de fata!

Emil
badaranu duplicitar

Mesaj de Emil » 10 Dec 2008, 01:33

Este vorba de legea aia dreapta si corecta de-i spune "Patriot Act" ? :???:

bulache

Mesaj de bulache » 10 Dec 2008, 03:59

Depinde pt cine e corecta?Ca sunt si de aia care zic ca nu-i corecta si is fosti propietari. :mrgreen: Ce-i ce purtau pene . :mrgreen: :mrgreen:

zum

Mesaj de zum » 10 Dec 2008, 09:59

Cel care are "ganul" in mana, are si legea! Asta este legea pe care s-a ridicat aceasta tara...si continua sa se ridice...

bulache

Mesaj de bulache » 11 Dec 2008, 05:27

S-o ridica el,dar cand pica ,pica cu zgomot mare. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Emil
badaranu duplicitar

Mesaj de Emil » 11 Dec 2008, 08:30

Este exact ce ziceam io mai devreme. un imperiu cladit pe excrocherie, inselaciune, furt, coruptie si teroare. d-aia are picioare de lut care deja au inceput sa se inmoaie. :lol:

zum

Mesaj de zum » 11 Dec 2008, 13:10

Emil scrie:Este exact ce ziceam io mai devreme. un imperiu cladit pe excrocherie, inselaciune, furt, coruptie si teroare. d-aia are picioare de lut care deja au inceput sa se inmoaie. :lol:

Spune-mi alt imperiu care s-a cladit pe cinste, dreptate, egalitate,respect si pace ?

Emil
badaranu duplicitar

Mesaj de Emil » 11 Dec 2008, 13:12

zum scrie:
Emil scrie:Este exact ce ziceam io mai devreme. un imperiu cladit pe excrocherie, inselaciune, furt, coruptie si teroare. d-aia are picioare de lut care deja au inceput sa se inmoaie. :lol:

Spune-mi alt imperiu care s-a cladit pe cinste, dreptate, egalitate,respect si pace ?

Macara alea au rezistat mai mult. Asta doar citiva ani acolo. Porcheria a fost prea mare. :lol:

Serial Healer

Mesaj de Serial Healer » 14 Dec 2008, 01:10

zum scrie:Da, in esenta este vorba de cine aplica legea, cum, unde, cu ce autoritate......legea ceva golit de sens in cazul de fata!

Poti sa dezvolti ideea asta? Eu din exmplul da tde tine inteleg ca cei care incalca legea sunt judecati si pedepsiti, in State. Tu intelegi altceva din articolul ala sau doar bati, ca de obicei, campii?
Asta-i parerea mea si s-ar putea sa gresesc.

Serial Healer

Mesaj de Serial Healer » 14 Dec 2008, 01:14

zum scrie:Spune-mi alt imperiu care s-a cladit pe cinste, dreptate, egalitate,respect si pace ?

Esti atat de nevinovat in ignoranta, incat esti o tzinta perfecta pentru ridiculizare. Pot sa-ti dau exemple de imperii de care nici macar n-ai auzit, darmite sa faci o apreciere asupra tipului de imperiu.

zum

Mesaj de zum » 14 Dec 2008, 17:13

Serial Healer scrie:
zum scrie:Spune-mi alt imperiu care s-a cladit pe cinste, dreptate, egalitate,respect si pace ?

Esti atat de nevinovat in ignoranta, incat esti o tzinta perfecta pentru ridiculizare. Pot sa-ti dau exemple de imperii de care nici macar n-ai auzit, darmite sa faci o apreciere asupra tipului de imperiu.

Daca tot ai curajul sa te bagi intr-o discutie care te depaseste e de asteptat sa citesti mai inainte de a lansa atacuri la persoane...but...it's an American thing si ti-a intrat in cap ca te prinde!

Claudiu

Mesaj de Claudiu » 14 Dec 2008, 17:28

Serial Healer scrie:Esti atat de nevinovat in ignoranta, incat esti o tzinta perfecta pentru ridiculizare. Pot sa-ti dau exemple de imperii de care nici macar n-ai auzit, darmite sa faci o apreciere asupra tipului de imperiu.

Doctore, nu ti se pare ca sari calu' ?Da-o-n ma-sa de treaba .Nu esti tu Samsonu' secolului XXI !Le stii pe toate?

Cuviosul Ieronim

Mesaj de Cuviosul Ieronim » 14 Dec 2008, 17:48

cineva scrie:
Serial Healer scrie:Esti atat de nevinovat in ignoranta, incat esti o tzinta perfecta pentru ridiculizare. Pot sa-ti dau exemple de imperii de care nici macar n-ai auzit, darmite sa faci o apreciere asupra tipului de imperiu.

Doctore, nu ti se pare ca sari calu' ?Da-o-n ma-sa de treaba .Nu esti tu Samsonu' secolului XXI !Le stii pe toate?

domnu' doctor se crede cel mai autentic american posibil.

Emil
badaranu duplicitar

Mesaj de Emil » 14 Dec 2008, 17:50

Cuviosul Ieronim scrie:
cineva scrie:

domnu' doctor se crede cel mai autentic american posibil.

Cu limba luuuunnngaaa plescaitoare. :lol: :lol:

Claudiu

Mesaj de Claudiu » 14 Dec 2008, 17:54

Emil scrie:Cu limba luuuunnngaaa plescaitoare. :lol: :lol:

A cui e limba aia Emile? Si unde e bagata?

Emil
badaranu duplicitar

Mesaj de Emil » 14 Dec 2008, 18:02

Ati vazut azi ? cit p-aci era sa-si ia Bushulenga de la un jurnalist irakian un bocanc in freza...norocu lui ca a strigat unu in sala...Sirma ! si a bagat repede capu la cutie. :rotfl: :rotfl:
de ris a ajuns maimutoiu.... :lol: nici acum in ultimile zile de domnie nu se lasa pina nu se face iar de tot cacatu. :lol:

Cuviosul Ieronim

Mesaj de Cuviosul Ieronim » 14 Dec 2008, 18:04

Emil scrie:Ati vazut azi ? cit p-aci era sa-si ia Bushulenga de la un jurnalist irakian un bocanc in freza...norocu lui ca a strigat unu in sala...Sirma ! si a bagat repede capu la cutie. :rotfl: :rotfl:
de ris a ajuns maimutoiu.... :lol: nici acum in ultimile zile de domnie nu se lasa pina nu se face iar de tot cacatu. :lol:

bineinteles, domnu' doctor o sa ne spuna ca "it's an American thing"....

Si aici chiar nu-l contrazic. Amerlocii din care cu mandrie dl doctor se mandreste ca se trage, au ajuns sa si-o ia pe carca din orice pozitie...
:rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

PS: bushulenga, si impreuna cu el dl doctor, nici acum nu realizeaza ce cuib de viespi a zgurmat acolo in iraq...

Emil
badaranu duplicitar

Mesaj de Emil » 14 Dec 2008, 18:12

cineva scrie:
Emil scrie:Cu limba luuuunnngaaa plescaitoare. :lol: :lol:

A cui e limba aia Emile? Si unde e bagata?

raspunsu meu este doar ist'.
ha ha ha ha
:rotfl: :rotfl: :rotfl:

Claudiu

Mesaj de Claudiu » 14 Dec 2008, 18:12

Cuviosul Ieronim scrie:
Emil scrie:Ati vazut azi ? cit p-aci era sa-si ia Bushulenga de la un jurnalist irakian un bocanc in freza...norocu lui ca a strigat unu in sala...Sirma ! si a bagat repede capu la cutie. :rotfl: :rotfl:

Si aici chiar nu-l contrazic. Amerlocii din care cu mandrie dl doctor se mandreste ca se trage, au ajuns sa si-o ia pe carca din orice pozitie...

PS: bushulenga, si impreuna cu el dl doctor, nici acum nu realizeaza ce cuib de viespi a zgurmat acolo in iraq...

cuviosule,nu-i corect sa facem mai mult de un comentariu pe marginea celor spuse de doctoru'.are alte pareri.ok.lasa-l sa le argumenteze.

Cuviosul Ieronim

Mesaj de Cuviosul Ieronim » 14 Dec 2008, 18:16

cineva scrie:
Cuviosul Ieronim scrie:

cuviosule,nu-i corect sa facem mai mult de un comentariu pe marginea celor spuse de doctoru'.are alte pareri.ok.lasa-l sa le argumenteze.

pt domnu' doctor nu e o problema sa concentreze un raspuns pt mai multe comentarii.

Emil
badaranu duplicitar

Mesaj de Emil » 14 Dec 2008, 18:17

lasa-l sa le argumenteze.

ai citit tu vreodata de la nea doctorelu vreo argumentatie serioasa si la obiect in atitia ani de cind este pe forumu ist'? eu nu...numa plescaituri de la limba aia lunga formata in timpul congreselor PCR. :rotfl:

Claudiu

Mesaj de Claudiu » 14 Dec 2008, 18:24

Emil scrie:

ai citit tu vreodata de la nea doctorelu vreo argumentatie serioasa si la obiect in atitia ani de cind este pe forumu ist'? eu nu...numa plescaituri de la limba aia lunga formata in timpul congreselor PCR. :rotfl:

Emile,eu n-am vechime pe campu' de lupta.Ma iau dupa aparente.Or insela?

Cuviosul Ieronim

Mesaj de Cuviosul Ieronim » 14 Dec 2008, 18:25

Emil scrie:

dimpotriva, la domn' doctor este o chestie de prestigiu sa nu argumenteze, ci sa tranteasca niste dogme din putul gandirii amerlocano-neocona. succesul cel mai mare crede ca il obtine atunci cand, respectivele credinte religioase aplicate unor probleme economice, sunt perfect pe langa logica formala elementara. Uimitor, dar timpul pierdut la sedintele PCR pare sa nu fii fost pierdut in zadar, ci sa-i sa-i ajute la integrarea in tara de adoptie... :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

zum

Mesaj de zum » 15 Dec 2008, 00:28

Emil scrie:Ati vazut azi ? cit p-aci era sa-si ia Bushulenga de la un jurnalist irakian un bocanc in freza...norocu lui ca a strigat unu in sala...Sirma ! si a bagat repede capu la cutie. de ris a ajuns maimutoiu.... nici acum in ultimile zile de domnie nu se lasa pina nu se face iar de tot cacatu.

Aruncatul cu papucul dupa cineva este o mare jignire in cultura lor. La fel si atunci cand faci pe cineva 'caine'....astfel jurnalistul a exprimat in esenta sentimetele acelui popor fata de minunatul nostru conducator!

shai hulud

Mesaj de shai hulud » 15 Dec 2008, 03:23

zum scrie:
Emil scrie:Ati vazut azi ? cit p-aci era sa-si ia Bushulenga de la un jurnalist irakian un bocanc in freza...norocu lui ca a strigat unu in sala...Sirma ! si a bagat repede capu la cutie. de ris a ajuns maimutoiu.... nici acum in ultimile zile de domnie nu se lasa pina nu se face iar de tot cacatu.

Aruncatul cu papucul dupa cineva este o mare jignire in cultura lor. La fel si atunci cand faci pe cineva 'caine'....astfel jurnalistul a exprimat in esenta sentimetele acelui popor fata de minunatul nostru conducator!

aiastia is pragane!! minshiuni!! iata cum s-au petrecut lucrurile cu adevarat*

de fapt, ziaristu' astepta sa se imbarce spre us. el si-a amintit ca a uitat sa-si scoata papucii si sa-i puna la raze x. disperat, si-a scos tarlicii si, neavand conveieru' la indemana, a decis sa inmanaeze obiectele nedeclarate si necercetate autoritatilor us. din nefericire, nu era decat gw la indemana. asa ca omu' i-a inmanat papucii spre verificare inaltului oficial american. si ca sa mareasca operativitatea procesului, a azvarlit cu obiectu'.

*punctu' de vedere felceresc, din pocrecaca.

alexandru

Mesaj de alexandru » 15 Dec 2008, 05:41

Cred ca e o greseala de interpretare, irakienii îl iubesc asa de mult pe giorgi buci, ca îsi arunca patofii pe scena, cam cum pipitzele îsi arunca kilotzii cînd cînta Robbie Williams sau alt boizband.

Da oricum, daca atz scris asta ca sa-l ofticati pe Seri, atz ratat, ca orcum nu are cum sa va ceteasca la ora asta.

bulache

Mesaj de bulache » 15 Dec 2008, 05:51

Si daca ziaristul a vrut sa faca stripteas?Pai omu se reprofileaza in democratia amerloco-irakiana.Problemul e ca nu a putut da jos si celelelte zdrente de pe el. :grin: :mrgreen: :rotfl: :rotfl:

zum

Mesaj de zum » 15 Dec 2008, 09:56

alexandru scrie:Da oricum, daca atz scris asta ca sa-l ofticati pe Seri, atz ratat, ca orcum nu are cum sa va ceteasca la ora asta.

Si chiar daca ceteste, ce ? Doar are pielea tare ! E calit vreau sa zic. Nu oricine supravietuieste transformarilor prin care a trecut el

Serial Healer

Mesaj de Serial Healer » 15 Dec 2008, 10:18

alexandru scrie:Da oricum, daca atz scris asta ca sa-l ofticati pe Seri, atz ratat, ca orcum nu are cum sa va ceteasca la ora asta.

Corect. :cheers:
Desi despre oftica avem sa mai vorbim. A fost un moment inedit, memorabil. Am senzatia insa ca lumea a pierdut "punch line"-ul oferit de Bush: "All I can report is a size 10."
Daca cineva isi imagineaza ca Bush se crede iubit in lumea araba, acel cineva traieste intr-o lume de iluzii. Cititi ultimele declaratii ale lui Bush si reflectiile de la sfarsitul presedentieisi va lamuriti. Nu se crede iubit si i se rupe! Dupa 8 ani de facut totul pe placul lui urmeaza sa se retraga pentru un rest de viata comfortabila, daca americanii nu-l iau la intrebari. Pentru el restul lumii e, well restul lumii. Nu-i mai plangeti de mila ca atata timp cat americanii il lasa in pace, cade in picioare.
Eu ma gandesc la amaratul ala de jurnalist care a ramas poate fara unica pereche de pantofi.

zum

Mesaj de zum » 15 Dec 2008, 20:42

Bush ne-a aratat din nou un chip fara expresie cu un zambet de hartie...sau carton. El a considerat ca gestul a fost "bizar" ! Un gest bizar care va ramane atasat de cariera lui de presedinte al Americii for ever....un amarat de jurnalist a aruncat dupa el cu unicii sai papuci! E patetic...mai bine incerca sa-l impuste sau sa arunce cu o piatra, dar cu papuci ???? Asta e valoarea lui?

shai hulud

Mesaj de shai hulud » 15 Dec 2008, 21:36

uau, sperialu' da din pedale si face curent buleftric. :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Serial Healer

Mesaj de Serial Healer » 15 Dec 2008, 21:42

zum scrie:Bush ne-a aratat din nou un chip fara expresie cu un zambet de hartie...sau carton. El a considerat ca gestul a fost "bizar" ! Un gest bizar care va ramane atasat de cariera lui de presedinte al Americii for ever....un amarat de jurnalist a aruncat dupa el cu unicii sai papuci! E patetic...mai bine incerca sa-l impuste sau sa arunce cu o piatra, dar cu papuci ???? Asta e valoarea lui?

Am oscilat la prima citire daca sa-ti explic sau nu dar am citit inca o data mesajul tau si mi-am dat seama ca ar fi pierdere de vreme. :lol:

Serial Healer

Mesaj de Serial Healer » 15 Dec 2008, 21:45

shai hulud scrie:uau, sperialu' da din pedale si face curent buleftric. :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Tecuci, iar razi de unul singur de te spargi. Misto de tine. Te auto-satisfaci de minune. :lol:

shai hulud

Mesaj de shai hulud » 15 Dec 2008, 22:25

Serial Healer scrie:
shai hulud scrie:uau, sperialu' da din pedale si face curent buleftric. :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Tecuci, iar razi de unul singur de te spargi. Misto de tine. Te auto-satisfaci de minune. :lol:

uei, puni mana sha riepari sarma :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Serial Healer

Mesaj de Serial Healer » 15 Dec 2008, 23:04

shai hulud scrie:uei, puni mana sha riepari sarma :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Ghini Tecushi, cum zisi matale. :lol:

Hai ca te pupa nenea doctoru', ma duc sa ma culc ca-ai dat-o in infantilita acuta.

shai hulud

Mesaj de shai hulud » 15 Dec 2008, 23:43

Serial Healer scrie:
shai hulud scrie:uei, puni mana sha riepari sarma :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Ghini Tecushi, cum zisi matale. :lol:

Hai ca te pupa nenea doctoru', ma duc sa ma culc ca-ai dat-o in infantilita acuta.

asa, asa, fuji cu patentu' ala si repara sarma. p-orma fuji intre vacutze si fa nani. vezi cu felinaru', sa nu dai foc la paie.

zum

Mesaj de zum » 16 Dec 2008, 00:09

Serial Healer scrie:
zum scrie:Bush ne-a aratat din nou un chip fara expresie cu un zambet de hartie...sau carton. El a considerat ca gestul a fost "bizar" ! Un gest bizar care va ramane atasat de cariera lui de presedinte al Americii for ever....un amarat de jurnalist a aruncat dupa el cu unicii sai papuci! E patetic...mai bine incerca sa-l impuste sau sa arunce cu o piatra, dar cu papuci ???? Asta e valoarea lui?

Am oscilat la prima citire daca sa-ti explic sau nu dar am citit inca o data mesajul tau si mi-am dat seama ca ar fi pierdere de vreme. :lol:

Vad ca tot ai dat un raspuns, se intelege ca orice ai zice tot pierdere de vreme se cheama.....mai ales in privinta acestui individ penibil! S-a facut de ciocolataaaaa mai domnule, de data asta big time! Ce se vor distra araboii pe socoteala asta, i-a uns la suflet. Individul ala cu papucii va ajunge erou national....si Bush...la fel. Primul presedinte american amenintat de un papuc ! :rotfl: :rotfl: :rotfl:

alexandru

Mesaj de alexandru » 17 Dec 2008, 03:10

Serial Healer scrie:...Eu ma gandesc la amaratul ala de jurnalist care a ramas poate fara unica pereche de pantofi.

Daca si-a pus pantofii pe e-bay e milionar la ora asta, zic eu. :mad:

bulache

Mesaj de bulache » 17 Dec 2008, 03:20

Pai poate papuci miroseau si poate murea Bushon fara aer.Ca masaca nu o avut. :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Emil
badaranu duplicitar

Mesaj de Emil » 17 Dec 2008, 04:26

bulache scrie:Pai poate papuci miroseau si poate murea Bushon fara aer.Ca masaca nu o avut. :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Nuuu...este obisnuit si a ajuns imun de la basinile din uasinton. :rotfl:

zum

Mesaj de zum » 17 Dec 2008, 09:53

Interesant este ca si in cultura noastra exista expresia " a da papucii cuiva" probabil a venit tot de pe acolo adusa de turci....dar la americani nu are nici un corespondent cultural si de aia stau linistiti, neofensati si...candizi! Bush a spus doar ca e "bizar" ! :grin:

bulache

Mesaj de bulache » 17 Dec 2008, 10:34

Cred ca Bushon abia asteapta sa se retraga in sticla lui se Wiskey. :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Serial Healer

Mesaj de Serial Healer » 17 Dec 2008, 14:56

alexandru scrie:Daca si-a pus pantofii pe e-bay e milionar la ora asta, zic eu. :mad:

Tipul n-a avut spirit de antreprenor. I-a aruncat pe amandoi. Daca pastra unul era genial. :lol:

Serial Healer

Mesaj de Serial Healer » 17 Dec 2008, 14:59

zum scrie:Bush a spus doar ca e "bizar" ! :grin:

Nu numai atat. L-a gratiat pe jurnalist, ca pe curcanul de Thanksgiving. :lol:

shai hulud

Mesaj de shai hulud » 17 Dec 2008, 21:08

Serial Healer scrie:

zise sperialu' aruncand grauntze ...

Serial Healer

Mesaj de Serial Healer » 17 Dec 2008, 21:40

Alta gluma de Tecuci. Gluma cred ca e, ca de data asta n-ai mai pus tavalici de auto-satisfactie si e mai greu de spus.

shai hulud

Mesaj de shai hulud » 17 Dec 2008, 22:08

Serial Healer scrie:Alta gluma de Tecuci. Gluma cred ca e, ca de data asta n-ai mai pus tavalici de auto-satisfactie si e mai greu de spus.

da, inteleg. pentru tzaranii de la coada vacii e greu de inteles. daca esti si blond ...

Serial Healer

Mesaj de Serial Healer » 17 Dec 2008, 22:11

shai hulud scrie:da, inteleg. pentru tzaranii de la coada vacii e greu de inteles.

Dar spui ca intelegi totusi. :lol:

shai hulud

Mesaj de shai hulud » 17 Dec 2008, 22:27

Serial Healer scrie:
shai hulud scrie:da, inteleg. pentru tzaranii de la coada vacii e greu de inteles.

Dar spui ca intelegi totusi. :lol:

dragule, io-s orasean. tzaranu' din curu' rural al americii esti tu

zum

Mesaj de zum » 19 Dec 2008, 17:20

Serial Healer scrie:

Ce pacat ca lumea araba n-a inteles subtilitatea, inca un spirit de-a lui Bush care s-a terminat cu un fassss linistit ca o basina rasuflata!

Scrie răspuns