Vreau sa fiu Administrator aici!

irina

Re: Vreau sa fiu Administrator aici!

Mesaj de irina » 11 Oct 2009, 18:43

Ioana scrie:Si parerea pe care o au ceilalti fata de o persoana e facuta numai de persoana in cauza asa ca poate ar fi bine sa nu mai dam vina pe altii si sa tot bagam traditionalul " toti e rai si nu ma iubeste"

Deci nici un comitet de primire daca chiar vrei sa stii parerea mea (fiecare ureaza bun venit daca vrea sau nu, e la liber) .... insa vezi ca unii se pling ca nu sint primiti si integrati frumos.

Repet mi se pare deplasat sa apari nou venit intr-un grup existent si intr-un loc facut de altii si sa incepi direct ca: ah asta nu-mi convine, vreau schimbare ca sinteti niste mitocani, ce ati facut voi e un rahat stati ca va arat io cum trebe, etc, etc. Nu e vorba de user si user ci doar ca exista un grup (intelegi? el exista deja, asta e realitatea, nu avem ce face) in care cel nou venit (el e nou venit fiindca e nou si asta e tot o realitate, nu ca asa vreau eu ci ca asa e situatia ). Deci cum ziceam cel nou venit tre sa se integreze (si nu invers) daca il intereseaza si ii convine... daca nu, io sint pentru libertate. Nu-ti convine... du-te nene si cauta un loc mai placut sub soare sau mai bine fa-ti singur ceva perfect si dupa gustul tau.
draga Ioana, cei de atunci nu mai sunt toti aici. Grupul ala cu care va tot laudati si il fluturati nu mai exista de demult. A nu se mai da vina pe noii veniti devine de bun simtz pt ca voi singuri v-ati scindat si astia ramasi v-ati ales cu astia care suntem. Fie ca vreti, fie ca nu vreti astia de am ramas nu suntem toti neste telectuali ca cei care va intitulati "vechi". Va place sau nu, unii suntem badarani de-a binelea cand suntem calcati pe coada si parca abia atunci ne potrivim cu voi .. asa cu totii, sa de-a dracii.

zum

Mesaj de zum » 11 Oct 2009, 23:36

irina scrie:
zum scrie: Inainte sa mai scoti porcarii ca mai sus, sfatul meu e sa nu mai folosesti furculita chiar daca e mai "higienic", ci poate nitica materie cenusie. Si daca nici asa nu merge, mai bine trage apa.
Cucoana daca as fi marlan, ti-as spune hai sictir,dar nu sunt, asa ca ...tu tragi concluziile iar eu, apa!

NeaAlecu

Mesaj de NeaAlecu » 11 Oct 2009, 23:49

zum scrie:
irina scrie:
zum scrie: Inainte sa mai scoti porcarii ca mai sus, sfatul meu e sa nu mai folosesti furculita chiar daca e mai "higienic", ci poate nitica materie cenusie. Si daca nici asa nu merge, mai bine trage apa.
Cucoana daca as fi marlan, ti-as spune hai sictir,dar nu sunt, asa ca ...tu tragi concluziile iar eu, apa!
vezi ca este posibil ca maricica sa te baneze/dezactiveze/stearga si pe tine...

NeaAlecu

Mesaj de NeaAlecu » 12 Oct 2009, 01:00

nemo* scrie:
David scrie:
nemo* scrie:happy, good point. David, ti-am raspuns deja, nu trebuie sa astepti pana pe 15 octombrie. principiile enumerate de tine sunt deja aplicate.

Ana, nu cred ca poti hotara cu un raspuns, va trebui sa accepti opinia publica. Daca majoritatea taclagiilor vor sa-mi dea o sansa, nu cred ca ai posibilitatea morala sa hotarasti altfel. Nu cunosc prin ce metode poti sa-ti dai demisia si sa lasi pe altcineva la carma pentru o x perioda.
ba pot sa raspund si deja am facut-o. asa cum ti-am explicat, principiile tale deja se aplica. ai recunoscut ca nu stii cum administrez, pentru ca timpul nu ti-a permis sa analizezi situatia. caz in care te intreb: ca ce chestie vrei sa sa schimbi ceva daca nu stii ce si daca nu ai nici cea mai vaga idee daca ideile tale sunt mai bune decat cele care deja se aplica? la momentul asta, userii se administreaza singuri, fara sa fie nevoie de moderari si butoane si softuri - ar fi si hilar daca avem in vedere numarul userilor activi. regulile sunt de bun simt - limbaj decent si fara atac la persoana. nu tin cont de prietenii cand vine vorba de conflict si desfid pe oricine sa demonstreze contrariul.

poti deschide ce poll doresti, au mai fost si au trecut. singura oferta pe care o am ca urmare a entuziasmului tau admirabil si respectabil e pozitia de moderator general. asta e raspunsul meu final, multumesc pentru intelegere.
au trecut caci tu le-ai blocat!

NeaAlecu

Mesaj de NeaAlecu » 12 Oct 2009, 01:24

NeaAlecu scrie:
alexandru scrie:Davide, io unu nu-s contra, dar trebe sa pecizezi daca esti adminul taclalei sau numai al unui anumit grup al taclalei, si cum ai de gînd sa rezolvi conflictele larvare dintre diferite grupuri, gen pribi+alecu+jeda (aka silvia solomon)+brambu+aurora vs. restul lumii.
Cu Cristina si Sei zic eu, se poate discuta, chiar în contradictoriu.
Enfen, poet în ce o priveste pe Cristina exagerez un pic, dar numai un pic.

Ah, desigur, as vrea sa-mi faci o idee mai precisa despre ce ai de gînd sa faci în caz de esec.
De data asta creca nu am mai uitat nimic.
nemo* scrie:...imediat cum i-au pocit numele aurorei, au fost banati, idem pe-al lui poem!!! ...
viewtopic.php?f=10&t=19770&start=50
"maricica" nu are nici un raspuns aici?

Claudiu

Mesaj de Claudiu » 12 Oct 2009, 14:05

David scrie:Facem altcumva, daca ajung administrator n-o sa fi banata imediat, mai intai voi analiza comportamentul tau fata de restul si pe urma te voi bana, cum ti se pare acest lucru, vei raspunde frumos in fata tuturor taclagiilor, cu un raspuns format din 50 de caractere pentru fiecare intrebare care iti va fi pusa de oricare utilizator crede ca vrea sa te intrebe ceva referitor la modul in care ai administrat pana acum? Sau ai crezut ca daca pana acum comportamentul administratorilor nu a fost penalizat nu va fi si de acum incolo! Ce zici de asta? Fiecare va raspunde pentru faptele lui. Si tu vei fi prima in cazul in care voi ajunge la administrare, voi purica toate mesajele, le voi analiza si-ti voi cere sa-mi explici de ce te-ai comportat asa cum sustii mai sus ca totul este, alta am vazut eu astazi in zecile de posturi cum le raspunsi utilizatorilor.
Davide pareai bine intentionat ...Daca o sa ajungi administrator aici o sa incepi cu hartuirea unui user (fie el si fost administrator) pentru ceea ce a facut si nu pentru ceea ce face? Am inteles ca vrei sa demarezi in tromba ,cu girofaruri ,sirene si alea ,alea dar gambitu' asta la dama nu-i cea mai buna deschidere.Flancurile-ti sunt acoperite ,nu stiu daca este premeditat sau este numai un recul al anumitor decizii .Te declari un "tehnic" ,de ce nu gandesti rational ?
Apropo,acum nu scriu de acasa,nu folosesc un proxy si nici iphone.Adminul poate sa-ti confirme ca locatia mea acum, este cea de acasa.Cum ai rezolva "problema" asta?

alexandru

Mesaj de alexandru » 12 Oct 2009, 14:48

NeaAlecu scrie:
NeaAlecu scrie:
alexandru scrie:Davide, io unu nu-s contra, dar trebe sa pecizezi daca esti adminul taclalei sau numai al unui anumit grup al taclalei, si cum ai de gînd sa rezolvi conflictele larvare dintre diferite grupuri, gen pribi+alecu+jeda (aka silvia solomon)+brambu+aurora vs. restul lumii.

Ah, desigur, as vrea sa-mi faci o idee mai precisa despre ce ai de gînd sa faci în caz de esec.
nemo* scrie:...imediat cum i-au pocit numele aurorei, au fost banati, idem pe-al lui poem!!! ...
NeaAlecu=NeaAlecu
pribeag= pribeag
Horia=Horia
calugaruvaxile=calugaruvaxile
cuviosul ieronim=cuviosul ieronim
Irina=irina
Ioana=Ioana
magicianul=magicianul
Radu=Radu
alexandru=alexandru
anonimus=anonimus
dragos=dragos
Lau=Lau
Serial Healer=Serial Healer
poem=brambu
poem=gerula
poem=kronos
poem=carmen
poem=carmen70
poem=abramburica
poem=cleionescu
poem=scubidu
poem=ttrafalet
poem=llascarici
poem=etc
poem=etc
poem=etc

(Scuze, am memoria prea scurta, e vorba de cineva care de fiecare data cînd se face de <razvan iliescu>, schimba nickul, stiti voi de cine e vorba.
Problema e ca se face foarte des de <razvan iliescu>, de unde complicatia)

BTW, exista actualmente un user activ pe nume "poem"? Cui apartine?

PS : Scuze deasemeni pentru termenul <razvan iliescu>, nu am gasit un surogat "politically correct" pentru £a£a@
Eventual, daca va deranjeaza, înlocuiti <razvan iliescu> cu <aurora>

irina

Mesaj de irina » 12 Oct 2009, 15:24

zum scrie:
irina scrie:
vezi ca fraza asta o spus-o altcineva mai destept ca mneata inaintea mnetale si stiu exact ce inseamna pt. ca fix intre timp stam pe alte nivele la discutii. plus ca intre timp ai coborat mai mult decat crezi ca nu esti, dar nu mai este problema mea.

irina

Mesaj de irina » 12 Oct 2009, 15:34

NeaAlecu scrie:
zum scrie:
irina scrie:
vezi ca este posibil ca maricica sa te baneze/dezactiveze/stearga si pe tine...
nu e nevoie draga, am o unica satisfactie: a ajuns zum la un anume nivel de conversatie pt. ca tocmai nu ia convenit ce i-am spus si mai rau, aveam si dreptate. Banarea e praf in ochi pe langa ce si-o facut singur singurel.

Ioana

Mesaj de Ioana » 13 Oct 2009, 10:54

alexandru scrie: poem=brambu
poem=gerula
poem=kronos
poem=carmen
poem=carmen70
poem=abramburica
poem=cleionescu
poem=scubidu
poem=ttrafalet
poem=llascarici
poem=etc
poem=etc
poem=etc
ce chestie! cred ca se poate face asa o lista si cu numele nemo... si ale ei chiar au fost active pe taclale nu luate de prin lume imprastiate. ce zici?

nemo*

Mesaj de nemo* » 13 Oct 2009, 11:58

Ioana scrie: ce chestie! cred ca se poate face asa o lista si cu numele nemo... si ale ei chiar au fost active pe taclale nu luate de prin lume imprastiate. ce zici?
zic eu, ca am voie sa notez bataile de camp si reaua vointa. eu n-am avut niciodata nickul nema sau maricica.

merci alex si irina pentru clarificare, deci "brambu" nu e o porecla, ci un nick ales de Carmen. inseamna ca am banat degeaba, scuzele mele.

zum

Mesaj de zum » 13 Oct 2009, 12:31

irina scrie: vezi ca fraza asta o spus-o altcineva mai destept ca mneata inaintea mnetale si stiu exact ce inseamna
Deci suntem cel putin doi care te apreciaza....fii mandra, iti cresc actiunile! Si mai stii si ezact ce inseamna , deci unii chiar se pot educa la taclale !

aurora

Mesaj de aurora » 13 Oct 2009, 16:28

nemo* scrie:
Ioana scrie: ce chestie! cred ca se poate face asa o lista si cu numele nemo... si ale ei chiar au fost active pe taclale nu luate de prin lume imprastiate. ce zici?
zic eu, ca am voie sa notez bataile de camp si reaua vointa. eu n-am avut niciodata nickul nema sau maricica.

merci alex si irina pentru clarificare, deci "brambu" nu e o porecla, ci un nick ales de Carmen. inseamna ca am banat degeaba, scuzele mele.
Ai inteles gresit! Niciodata nu a existat pe Taclale un nick "brambu", nici a lui Carmen, nici a altcuiva.

nemo*, am raportat un mesaj si te-am rugat sa faci ceva.
Ai vazut raportarea? Se poate sa rezolvi ceea ce te-am rugat?

Claudiu

Mesaj de Claudiu » 13 Oct 2009, 17:01

Aurora, afirmatia Anei a fost deci "brambu" nu e o porecla, ci un nick ales de Carmen. .E o minciuna?
Ca lui Carmen nu-i place sa i se spuna asa pe taclale,e alt suject.

Claudiu

Mesaj de Claudiu » 13 Oct 2009, 17:02

Aurora, afirmatia Anei a fost: deci "brambu" nu e o porecla, ci un nick ales de Carmen. .E o minciuna?

aurora

Mesaj de aurora » 13 Oct 2009, 17:13

Claudiu scrie:Aurora, afirmatia Anei a fost deci "brambu" nu e o porecla, ci un nick ales de Carmen. .E o minciuna?
Am spus eu ceva despre "minciuna"?

Carmen a negat, a refuzat acest nume, subiect inchis. Este vorba despre Taclale.

aurora

Mesaj de aurora » 13 Oct 2009, 17:15

nemo*, am raportat un mesaj si te-am rugat sa faci ceva.

Claudiu

Mesaj de Claudiu » 13 Oct 2009, 17:35

aurora scrie: subiect inchis. Este vorba despre Taclale.

Aurora ,de cand imi tai tu macaroana ?Calmeaza-te !Ai ramas fara lichid de frana?

aurora

Mesaj de aurora » 13 Oct 2009, 17:47

Claudiu scrie:
aurora scrie: subiect inchis. Este vorba despre Taclale.
Aurora ,de cand imi tai tu macaroana ?Calmeaza-te !Ai ramas fara lichid de frana?
Ai interpretat gresit spusele mele, te enervezi repede si ma jignesti nejustificat.

Am scris "Carmen a negat, a refuzat acest nume, subiect inchis."
Este vorba despre Carmen... ea a refuzat acest nume, din partea ei subiectul este inchis.

Cat despre tine, poti discuta oricat, oriunde si cu oricine.
Niciodata nu as comite impolitetea de a-ti spune tie ce, unde, cand sau cat sa scri pe forum (ceva cu genul "imi tai tu macaroana")

nemo*

Mesaj de nemo* » 13 Oct 2009, 18:46

aurora scrie:nemo*, am raportat un mesaj si te-am rugat sa faci ceva.

bineinteles ca nu. cum sa sterg nickul tau din mesajele celorlalti useri??

aurora

Mesaj de aurora » 13 Oct 2009, 19:28

nemo* scrie:
aurora scrie:nemo*, am raportat un mesaj si te-am rugat sa faci ceva.

bineinteles ca nu. cum sa sterg nickul tau din mesajele celorlalti useri??
Exact asa cum stergi orice cuvant din orice mesaj al oricarui user.

Nu mi se pare acceptabil ca nick-ul meu (prenumele meu) sau numele real al altui user de pe acest forum
sa apara scris in bataie de joc in mesajul unui user, fara ca tu ca admin sa nu iei nici o atitudine.

Te-am rugat frumos, printr-o raportare, sa stergi numele meu pus acolo in bataie de joc.

Te-am rugat fara sa fac "scandal" pe forum.

Dar tu vrei cu orice pret scandal pe forum, ca apoi sa dai vina pe mine ca provoc.

Te rog sa editezi mesajul raportat, sa stergi numele meu si al celuilalt user.

irina

Mesaj de irina » 14 Oct 2009, 01:49

zum scrie:
irina scrie: vezi ca fraza asta o spus-o altcineva mai destept ca mneata inaintea mnetale si stiu exact ce inseamna
Deci suntem cel putin doi care te apreciaza....fii mandra, iti cresc actiunile! Si mai stii si ezact ce inseamna , deci unii chiar se pot educa la taclale !
eu inteleg ca esti grabit, mai inteleg ca esti amarnicos rau sa ai aliati de gandire, dar e o mare-mica diferenta intre o spus-o si mi-o spus-o. Si eu nu cred ca o sa ajungi urgent sa-i calci pe urmele persoane respective, nici macar la umorul sau cinic, pt. ca momentan doar repeti replici pe care le-ai citit la altii... si sper ca ceilalti ca mine, de ex or sa se simta mandri. Sincer mi-as fi dorit sa ma simt mandra ca sunt coleg de forum cu tine, si ca intr-un final ai fi stiut sa pierzi fara sa renunti la eleganta ori decenta, mi-ar fi placut sa raman unica badaranca, si ultima persoana care ar mai trebui educata la taclale. Atunci as fi al dracului de mandra, 'tu-i mama ei de viatza.

irina

Mesaj de irina » 14 Oct 2009, 02:05

hai sa va spunem cum a ajuns Poem sa-si aleaga Brambu, pt. ca exista o singura Carmen(care nu e Brambu) pt. mine si cei care le-am cunoscut-o candva ori pe portal (eu de acolo o stiu) ori de pe forumul ala politic care s-o desfiintzat. La un moment dat kaloogarul vaxile ar fi alintat-o pe Brambu, abramburica si atunci ea cu manuntza ei si nesilita de nimeni o aparut cu acest nick ani de zile, dragii mei .. nu o zi, nu doua, nu o perioada scurta. Brambu a fost si pe puii de la ceamurlia, brambu a fost si pe telegrafu lui esanuf si al kaloogarului si a lui alexandru, brambu a fost si pe forumul ala caruia i-am uitat numele care a urmat cand s-a scindat telegraful si era al kaloogarului si a lui alexandru .. asa "respublica" . Am obligat-o noi, careva sa-si ia astfel de nick? Nope. Ca din motive pt . care nici n-am chef sa le inteleg acum nu-i place sa i se spuna asa, apai nu e problema mea si nici a altcuiva. E mare lucru sa-ti asumi trecutul si sa nu mai gasesti legi din astea stupide: " sa nu-mi mai spuneti brambu". A fost si scubidu cand se supara si revenea, crezand ca nu se prinde nici unul din noi.

Candva am fost si eu suparata, si ma apucau dracii numai daca ma pomenea careva e departe, dar mi-a trecut. In fond si la urma urmei cine se supara.. se supara singur. Plus ca e aberant sa-i ceri cuiva sa nu te mai pomeneasca sau sa nu te mai strige dupa un nume pe care tu l-ai fi ales din trecut. Eu nu m-am suparat nici cand mi s-o pocit nickul meu de catre oameni dragi sufletului meu sau poate nu. Pe mine ma infuria doar ideea ca as aparea amintita.

Toate trec, asa ar trebui sa stie Brambu si ca e pacat sa se supere asa aiurea si tu, aurora sa-ti pierzi vremea cu asa argumente si lupte de clasa ori de nume.

zum

Mesaj de zum » 14 Oct 2009, 13:07

irina scrie:
zum scrie:
eu inteleg ca esti grabit, mai inteleg ca esti amarnicos rau sa ai aliati de gandire, dar e o mare-mica diferenta intre o spus-o si mi-o spus-o. Si eu nu cred ca o sa ajungi urgent sa-i calci pe urmele persoane respective, nici macar la umorul sau cinic, pt. ca momentan doar repeti replici pe care le-ai citit la altii... si sper ca ceilalti ca mine, de ex or sa se simta mandri. Sincer mi-as fi dorit sa ma simt mandra ca sunt coleg de forum cu tine, si ca intr-un final ai fi stiut sa pierzi fara sa renunti la eleganta ori decenta, mi-ar fi placut sa raman unica badaranca, si ultima persoana care ar mai trebui educata la taclale. Atunci as fi al dracului de mandra, 'tu-i mama ei de viatza.
no hard feelings ! be a good sport ! eu te iubesc si-mi place sa vad cum iei foc!

Cuviosul Ieronim

Mesaj de Cuviosul Ieronim » 18 Oct 2009, 04:50

alexandru scrie:
NeaAlecu scrie:
NeaAlecu scrie:

NeaAlecu=NeaAlecu
pribeag= pribeag
Horia=Horia
calugaruvaxile=calugaruvaxile
cuviosul ieronim=cuviosul ieronim
Irina=irina
Ioana=Ioana
magicianul=magicianul
Radu=Radu
alexandru=alexandru
anonimus=anonimus
dragos=dragos
Lau=Lau
Serial Healer=Serial Healer
poem=brambu
poem=gerula
poem=kronos
poem=carmen
poem=carmen70
poem=abramburica
poem=cleionescu
poem=scubidu
poem=ttrafalet
poem=llascarici
poem=etc
poem=etc
poem=etc

(Scuze, am memoria prea scurta, e vorba de cineva care de fiecare data cînd se face de <razvan iliescu>, schimba nickul, stiti voi de cine e vorba.
Problema e ca se face foarte des de <razvan iliescu>, de unde complicatia)

BTW, exista actualmente un user activ pe nume "poem"? Cui apartine?

PS : Scuze deasemeni pentru termenul <razvan iliescu>, nu am gasit un surogat "politically correct" pentru £a£a@
Eventual, daca va deranjeaza, înlocuiti <razvan iliescu> cu <aurora>
Asta este o lista modesta. In realitate,userul respectiv a avut mult mai multe nick-uri. Daca luam in considerare si activitatea dupa alte forumuri adiacente, cred ca putem scrie deja o wikipedia...

calugaru' vaxile

Mesaj de calugaru' vaxile » 18 Oct 2009, 22:01

hai sa facem un entry cu "brambu" la uncyclopedia!

Cuviosul Ieronim

Mesaj de Cuviosul Ieronim » 22 Oct 2009, 07:40

calugaru' vaxile scrie:hai sa facem un entry cu "brambu" la uncyclopedia!
Salutam reintoarcerea lui Ava Vaxile printre noi.
Se simte deja o crestere a nivelului intelectual al discutiilor.

Nu inteleg de ce a trebuit ca un user de valoare ca el sa paraseasca forumul, cand el a fost evident victima unui complot.

trubadur

Mesaj de trubadur » 09 Sep 2013, 16:37

Imagine

Corect, acum vreau eu sa fiu eu Administrator pe forumul lui Davide.
Daca nu ma vreți pi mine, vi-l dau pe Petrica.

El are mai multe lucruri faine de spus acolo, mesaje amuzante care scoate in evidenta si profilul fostului admin.
Asta asa ca sa știm cu cine avem de-a face.

Ca prea mult praf ne-au aruncat in ochi anumite persoane. Știți voi cine.
Prea ne-au crezut de prosti si și-au bătut joc de anumiți forumiști si forumiste.

Ce nu face omul ca sa nu i sa închidă șandramaua lui.
Preda cheile si își vinde si sufletul dacă e cazul.

Asa e când nu ai nimic pe lume asta si iești si tu un nimic, vrei sa fii sa tu ceva macar.
Să-ți dea cineva si tie atenție, sa te ia in considerație, dar fără sa știe ce gunoi al societăți iești.

cuviosul ieronim

Mesaj de cuviosul ieronim » 13 Sep 2013, 18:12

David scrie:Este posibil??
As spune ca mai degraba la forumul unei insitutii de reeducare ai sanse mai mari...

trubadur

Mesaj de trubadur » 14 Sep 2013, 07:42

cuviosul ieronim scrie:
David scrie:Este posibil??
As spune ca mai degraba la forumul unei insitutii de reeducare ai sanse mai mari...
P-asta nu-l mai poate reeducα nici draku.
Asa o sa mearaga in iad.

Imagine

Scrie răspuns